PL: Kane-rekord, zsinórban hatodszor nyert a Spurs

2017.01.14. 15:22
Christian Eriksen nyolcadik gólpasszát osztotta ki a futó bajnokságban (Fotó: AFP)
A Tottenham Hotspur 4–0-ra legyőzte a West Bromwich Albiont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójának nyitó mérkőzésén. A londoniak sorozatban hatodik győzelmüket aratták a bajnokságban, beállítva ezzel a klubrekordot.

Viszonylag hamar megszerezte a vezetést a Spurs: a 12. percben Christian Eriksen passzolt a leshatáron helyezkedő Harry Kane-hez, aki 14 méterről higgadtan a jobb felsőbe lőtt (1–0). Az angol támadó 99. bajnokiján a 60. gólját szerezte a Tottenham színeiben, ezzel ő lett az ezt a számot leggyorsabban elérő játékosa a klubnak.

Bő tíz perccel később már kétgólos előnyben volt a hazai csapat. Eriksen lövésébe Gareth McAuley ért bele olyan szerencsétlenül, hogy a labda a kapuba került (2–0).

Bár nem sokkal később Dele Alli is betalált szép mozdulattal, a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot, így „csak” kétgólos vezetéssel vonulhatott pihenőre a Tottenham.

A második félidőben némileg magához tért az első félidőt kapura lövés nélkül letudó West Brom, rögtön az első percben Matt Phillips került gólhelyzetbe, próbálkozása azonban elkerülte a jobb alsó sarkot.

A 77. percben a korábban öngólt vétő McAuley hatalmasat hibázott, amit Kyle Walker használt ki, beadását pedig az érkező Kane nagyszerű mozdulattal továbbította a kapuba, végleg eldöntve a három pont sorsát. És hogy kiütéses legyen a siker, arról megint csak Kane gondoskodott: Alli gyönyörű passzát követően ismét kapáslövéssel vette be Ben Foster kapuját, megszerezve pályafutása harmadik mesterhármasát (4–0).

A Tottenham sikerének köszönhetően megelőzte a vasárnap pályára lépő Liverpoolt, és négy pontra megközelítette az éllovas Chelsea-t. A londoniak győzelmét egyedül Jan Vertonghen sérülése árnyékolta be – a belga védőt a 64. percben le kellett cserélni, egyelőre nem tudni, hogy mennyit kell kihagynia.

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ

Tottenham Hotspur–West Bromwich Albion 4–0 (Kane 12., 77., 82., McAuley 26. – öngól)