PL: Kane duplázott, a Tottenham győzött, a Wolves remizett

2020.07.15. 21:01
Kane (jobbra, kékben) első gólját szerzi (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó-élvonal (Premier League) 36. fordulójának szerda esti mérkőzésein a Manchester City és a Tottenham begyűjtötte a három pontot, a Wolvesnak viszont be kellett érnie eggyel.

A Manchester City–Bournemouth mérkőzésről bővebben itt olvashatnak!

A Tottenham abban a reményben lépett pályára a Newcastle otthonában, hogy győzelmével még versenyben maradhat a nemzetközi kupaindulásért – igaz, helyzetét sokat segített, hogy a Wolverhampton csak remizett a Burnleyvel, de erről majd később.

Az első 20 percben némi meglepetésre a Newcastle támadólag lépett fel, és többször is Hugo Llorisnak kellett megmentenie csapatát a góltól. A Spurs aztán váratlanul vezetéshez jutott az első félidő közepén: Szon Hung Min volt eredményes.

SZON HUNG MIN GÓLJA

A fordulás után bő tíz perccel Matt Ritchie a hosszú felsőbe bombázta a szép szóló után elé kerülő labdát, Llorisnak nem volt esélye a védésre.

RITCHIE EGYENLÍTÉSE

Mindössze négy perc volt azonban egyenlő az állás, mert érkezett Harry Kane, és egy jó beadás nyomán közelről a bal alsó sarokba bólintott, amivel megszerezte idénybeli 14. bajnoki gólját – egyben pályafutása 200. klubgólját –, fél óra múlva, a rendes játékidő után percében pedig a tizenötödiket is, ezzel pedig a Tottenham 3–1-re nyert.

A Tottenham előtt álló Wolverhampton Burnley elleni meccsén sokáig nem esett gól, mígnem a 76. percben Raúl Jiménez kapásból óriási gólt ragasztott Ederson kapujába. Ezzel a Wolves lépéselőnybe került volna a Spursszel szemben, ám a 94. percben büntetőből Chris Wood kiegyenlített, és beállította az 1–1-es végeredményt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ

Burnley–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Wood 94. – 11-esből, ill. R. Jiménez 76.)
Manchester City–AFC Bournemouth 2–1 (D. Silva 6., Gabriel Jesus 39., ill. D. Brooks 88.) – bővebben itt!
Newcastle United–Tottenham Hotspur 1–3 (Ritchie 56., ill. Szon Hung Min 27., Kane 60., 94.)