PL: hiába fellebbezett a Spurs, Szon három meccset kihagy

2019.12.25. 14:42
Szon Hung Mint (balról a második) idén már harmadszor állították ki a Premier League-ben – negyedszer nem fogják (Fotó: AFP)
Elutasította az angol Labdarúgó-szövetség (FA) a Tottenham Hotspur fellebbezését Szon Hung Min piros lapja kapcsán, így a Chelsea elleni vasárnapi bajnokin (0–2) kiállított dél-koreai futballistának három meccset ki kell hagynia.

A 27 éves dél-koreai játékost a Chelsea elleni vasárnapi bajnoki mérkőzés 62. percében a videobíró (VAR) közreműködésével állította ki Anthony Taylor játékvezető, miután Szon a földön fekve szándékos rúgómozdulatot tett a „kékek” védője, Antonio Rüdiger felé.

A Tottenham fellebbezett az angol szövetségnél Szon piros lapja ellen, ám az FA nem adott helyt a Spurs kérelmének, s három mérkőzésre eltiltotta a jelenlegi idényben tíz gólnál és kilenc gólpassznál járó futballistát.

Szon a Brighton elleni karácsonyi bajnoki mellett a Norwich City (december 28.) és a Southampton (január 1.) elleni idegenbeli találkozót kénytelen kihagyni.

Érdekesség, hogy a Tottenham dél-koreai légiósa a Premier League történetének második játékosa Dion Dublin (Coventry City, 1997) után, akinek egy naptári éven belül háromszor is azonnali piros lapot mutattak fel – igaz, a Spurs egy alkalommal (André Gomes brutális lábtörésénél) sikeresen fellebbezett Szon kiállítása ellen.

1. Liverpool 17 16 1 42–14 +28 49
2. Leicester City 18 12 3 3 41–14 +27 39
3. Manchester City 18 12 2 4 50–20 +30 38
4. Chelsea 18 10 2 6 33–25 +8 32
5. Sheffield United 18 7 7 4 22–17 +5 28
6. Wolverhampton 18 6 9 3 26–22 +4 27
7. Tottenham 18 7 5 6 32–26 +6 26
8. Manchester United 18 6 7 5 26–22 +4 25