PL: hat gól az MU meccsén, a vége izgalmasra sikerült

2017.11.28. 22:53
Ashley Young régen volt már annyira veszélyes a kapura, mint az elmúlt napokban (Fotó: Twitter)
A Manchester United a két gólt szerző Ashley Young vezérletével 4–2-re legyőzte idegenben a Watfordot a Premier League 14. fordulójában. A Tottenham Hotspur kikapott a Leicester Citytől, míg a Newcastle United kétgólos hátrányból mentett pontot a West Bromwich Albion otthonában.

A Manchester United az előző szezonban 3–1-es vereséget szenvedett a Vicarage Roadon, így volt miért visszavágnia a Watfordnak, amely a legutóbbi két meccsét kapott gól nélkül nyerte meg (West Ham 2–0, Newcastle 3–0), és egy esetleges győzelemmel megelőzhette volna a tabellán a Liverpoolt (is).

Az első negyedórában jutott idő a statisztikák böngészésére, mert a pályán nem sok minden történt, utána viszont az MU tizenhárom perc alatt eldöntötte a meccset. A 19. percben egy gyönyörű átlövéssel Ashley Young szerzett vezetést, akit a szombati, Brighton elleni mérkőzésen megfosztottak a góljától, ezúttal azonban nem volt kérdéses, hogy a labda az ő lábáról került a kapuba (0–1).

Hat perccel később Young még az előzőnél is szebb gólt rúgott, szabadrúgásból csavart Heurelho Gomes kapujának jobb felső sarkába (0–2).

A 31-szeres angol válogatott szélső 2016 májusa óta nem szerzett gólt a PL-ben, most rögtön duplázott. A Vicarage Roadon egyébként legutóbb 2006 októberében duplázott Young, de akkor még a Watford játékosaként a Fulham ellen (3–3).

A 32. percben Anthony Martial is betalált, ő is a tizenhatoson kívülről, ezt Romelu Lukaku készítette elő. A francia támadó a 2016–2017-es szezonban 25 meccsen négyszer volt eredményes a Premier League-ben, míg ebben az idényben 13 mérkőzésen hat gólnál jár (0–3).

Ezt követően sokáig nem változott az állás, nem úgy tűnt, hogy az MU győzelme veszélyben forogna, ám a hajrában hét perc alatt minden megváltozott. A 77. percben Troy Deeney tizenegyesével szépített, majd Abdoulaye Doucouré technikailag nehezen kivitelezhető lövésével 3–2-re felzárkózott a Watford. De csak két percig lángoltak a pontszerzési remények, Jesse Lingard ugyanis a lecserélése előtt pontot tett az összecsapás végére (2–4).

WATFORD–MANCHESTER UNITED 2–4

A „vörös ördögök” idegenben három mérkőzés után nyertek ismét, és megszilárdították második helyüket a tabellán.

Mauricio Pochettino, a Tottenham menedzsere a West Bromwichcsal játszott döntetlen (1–1) után tulajdonképpen elismerte, hogy a Spurs kiszállt a bajnoki címért folyó versenyfutásból. A véleménye a Leicester City elleni találkozó után aligha változik meg, csapata ugyanis 2–1-es vereséget szenvedett.

A tavalyi bajnok Jamie Vardy góljával már az első negyedórában megszerezte a vezetést (1–0). Az angol támadó a 2015–2016-os idény kezdete óta hatszor volt eredményes a nagy hatos (Man. United, Man. City, Arsenal, Chelsea, Liverpool, Tottenham) ellen, ami öttel több, mint bármelyik másik futballista esetében.

Az első félidő végén Arjen Robbenre emlékeztető szóló és lövés után Rijad Mahrez megduplázta a Leicester előnyét (2–0). A Spurs a második félidőben Christian Eriksen révén ordító helyzetet rontott, majd (ki más?) Harry Kane szépített (2–1). A gólpasszt Erik Lamela készítette elő, aki két perccel korábban állt be, és sérüléséből felépülve 13 hónap után került be ismét a Tottenham meccskeretébe.

A londoni együttes a hajrában nem tudott egyenlíteni, így a legutóbbi három fordulóban csak egy pontot szerzett, ezzel megadta az esélyt a Burnleynek és a Liverpoolnak, hogy szerdán megelőzzék a tabellán.

A Spurs 2014 márciusa óta először veszített el sorozatban három idegenbeli bajnokit, akkor még Tim Sherwood irányította a csapatot.

LEICESTER CITY–TOTTENHAM 2–1

A Newcastle United kétgólos hátrányból mentett pontot a West Bromwich Albion otthonában, ezzel elkerülte sorozatban az ötödik vereségét, míg a Crystal Palace ebben a szezonban először úszott meg meccset kapott gól nélkül – a Brightonnak nem sikerült bevennie a hálóját.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ
Brighton & Hove Albion–Crystal Palace 0–0
Leicester City–Tottenham Hotspur 2–1 (Vardy 13., Mahrez 45+1., ill. Kane 79.)
Watford–Manchester United 2–4 (Deeney 77. – 11-esből, Doucouré 84., ill. A. Young 19., 25., Martial 32., Lingard 87.)
West Bromwich Albion–Newcastle United 2–2 (Robson-Kanu 45+1., Field 56., ill. C. Clark 59., J. Evans 83. – öngól)

1. Manchester City 13 12 1 42–8 +34 37
2. Manchester United 14 10 2 2 32–8 +24 32
3. Chelsea 13 8 2 3 24–11 +13 26
4. Arsenal 13 8 1 4 23–16 +7 25
5. Tottenham 14 7 3 4 22–12 +10 24
6. Liverpool 13 6 5 2 25–18 +7 23
7. Burnley 13 6 4 3 12–10 +2 22
8. Watford 14 6 3 5 24–25 –1 21