PL: három gólt szerezve, magabiztosan nyert az MU

CS. M.CS. M.
2019.11.10. 17:39
Ezúttal hármat is lőtt az MU (Fotó: AFP)
Vasárnap délután hazai pályán fogadta a Manchester United a Brightont, és már az első félidőben kétgólos előnyhöz jutott Ole Gunnar Solskjaer alakulata. A vendégek ugyan a második félidőben betaláltak, de csupán két percig gondolhatták közel magukat az egyenlítéshez.

A csütörtöki, Partizan elleni Európa-liga-siker után ezúttal a Premier League-ben is három gólt szerzett az MU, kétgólos különbséggel múlta felül a Brightont, s ezzel a 7. helyen áll, egy ponttal az Arsenal mögött.

Támadó felfogásban kezdte a mérkőzést az Old Traffordon a manchesteri csapat, s ennek meg is lett az eredménye, három percen belül két gólt szerzett. Előbb a 17. percben Andreas Pereira került jó helyzetben a kapu elé, és egy megpattanó labda révén megszerezte csapatának a vezetést, majd nem sokkal később egy szabadrúgás után alakult ki kavalkád a brightoni kapu előtt, s Davy Pröpper a saját kapujába juttatta a labdát, 0–2.

A második félidőben kevésbé működött a hazaiak védekezése, a Brighton egy szöglet utáni fejes gólból a szépítést is megszerezte Lewis Dunk révén, ám nem bizakodhattak sokáig (2–1). Két perccel a vendégek gólja után kontrát vezethetett az MU, és egy szépen kijátszott támadás végén Marcus Rashford szerezte meg csapata harmadik gólját, amely a keresztléc érintésével csapódott a gólvonal mögé (3–1). A manchesteriek ezzel már harmadszor szereznek három találatot a legutóbbi öt tétmeccsüket figyelembe véve.

Vasárnap délután még egy mérkőzést rendeztek 15 órás kezdettel a PL-ben, a Wolverhampton fogadta az Aston Villát. A hazaiak lendületesebben kezdték a találkozót, de mind a két csapat támadó szellemben játszott, egyaránt tíz kapura lövés fölé jutott. A vezetést a 41. percben szerezte meg a Wolves Rúben Neves révén, aki egy szabadrúgás-kombináció következtében kapta meg a labdát, és 20 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. Bár végig próbálkozott a birminghami együttes, egy kontra végén még egy gólt kapott a hajrában (2–0). Raúl Jiménez találata eldöntötte a mérkőzést, bár a Villa ettől függetlenül nem adta fel, és Trézéguet révén a 92. percben szépített. 2–1

ANGOL PREMIER LEAGUE
12. FORDULÓ

Manchester United–Brighton 3–1 (A. Pereira 17., D. Pröpper 19. – öngól, M. Rashford 66., ill. Dunk 64.)
Wolverhampton–Aston Villa 2–1
(Rúben Neves 41., R. Jiménez 84., ill. Trézéguet 92.)

1. Liverpool 12 11 1 28–10 +18 34
2. Leicester City 12 8 2 2 29–8 +21 26
3. Chelsea 12 8 2 2 27–17 +10 26
4. Manchester City 12 8 1 3 35–13 +22 25
5. Sheffield United 12 4 5 3 13–10 +3 17
6. Arsenal 12 4 5 3 16–17 –1 17
7. Manchester United 12 4 4 4 16–12 +4 16