PL: harmadik válasz nem jött, eseménydús meccsen nyert az Arsenal

2018.09.02. 16:28
Lacazette csapatba állítása jó húzásnak bizonyult, a francia gólpasszt adott, majd eldöntötte a meccset (Fotó: AFP)
Hiába egyenlített kétszer is a Cardiff City, az Arsenal harmadik góljára már nem volt válasza, így Unai Emery együttese 3–2-re legyőzte idegenben riválisát a Premier League 4. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén.

A vasárnapi meccset megelőzően mindössze egyetlen bajnokit tudott 2018-ban idegenben megnyerni az Arsenal, és valljuk be, az újonc, még szerzett gól nélkül álló Cardiff City elleni mérkőzésnél kevés jobb lehetőséget lehetne elképzelni. Unai Emery a szezon során először a kezdőcsapatba jelölte Alexandre Lacazette-et, így Pierre-Emerick Aubameyang húzódott kissé hátrább, Henrih Mhitarjan pedig a kispadra került.

A Manchester City ellen már nagyot hibázó Petr Cech ezúttal is többször felvitte az Arsenal-szurkolók vérnyomását, a cseh kapus rögtön az első percben hajmeresztő cselt húzott meg az ötösnél, majd nem sokkal később nemes egyszerűséggel odapasszolta a labdát a tizenhatosnál ácsorgó hazai játékosnak, aki nem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel.

Az észak-londoniak ennek ellenére nem kezdtek rosszul, előbb remek szögletvariáció után Aaron Ramsey révén veszélyeztettek, majd a következő sarokrúgás után megszerezték a vezetést: Granit Xhaka bal oldalról ívelt középre, az érkező Shkodran Mustafi pedig mintaszerűen a jobb felsőbe fejelt – hatodik bajnoki gólját, s ezekből az ötödik fejest jegyezte a német védő (0–1).

Az első negyedóra végéhez érve Nacho Monreal növelhette volna az előnyt – a Cardiff védői rendesen elnézték a beadást –, a spanyol balhátvéd lövésénél Neil Etheridge zárta remekül a szöget.

Az újonc elsősorban Héctor Bellerín oldaláról ívelt veszélyes beadásokat Cech kapuja elé, az egyiknél Bobby Reid ollózása zúgott el nem sokkal a léc felett, viszont közvetlenül a félidő vége előtt már nem volt menekvés: a Xhaka labdaeladásából indult akció során már menetrendszerűen érkezett balról a beadás, három vendégvédő is elvétette, nem úgy, mint Víctor Camarasa, aki fordultából a kapu közepébe bombázott (1–1). A spanyol középpályás 415 perces gólcsendet tört meg, a Cardiff ezt megelőzően legutóbb még áprilisban talált be bajnoki mérkőzésen.

A fordulás után az első nagyobb lehetőségét kihasználta az Arsenal, az első játékrészben a kapufát eltaláló Lacazette Aubameyang elé pörgetett, a gaboni pedig 18 méterről pazarul a bal alsóba tekert (1–2). A korábbi Dortmund-támadó az első gólját szerezte az új idényben, viszont összességében már 11 találatnál jár a Premier League-ben, a debütálása óta csak Mohamed Szalah (15) volt ennél többször eredményes.

A Cardiff nem esett össze, és második kaput talált lövésével másodszor is egyenlített: Danny Ward fejese a kapufa érintésével került a gólvonal mögé (2–2).

Emery a gól után rögtön beküldte Lucas Torreirát, ami nyerő húzásnak bizonyult. Az uruguayi középpályás a leshatáron lévő Lacazette-hez passzolt, a francia a védőről való lefordulás után elemi erővel a rövid felsőbe lőtt (2–3).

A Cardiff utolsó esélye a hosszabbításban jött el, a bizonytalankodó vendégek azonban megúszták az újabb egyenlítést, így Emery megszerezte első idegenbeli győzelmét az Arsenal kispadján.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ
Cardiff City–Arsenal 2–3
(Camarasa 47., Danny Ward 70., ill. Mustafi 11., Aubameyang 63., Lacazette 81.)
Később
17.00:Burnley–Manchester United
17.00:
Watford–Tottenham Hotspur(Tv:Spíler1)
Szombat
Manchester City–Newcastle United 2–1 (Sterling 8., K. Walker 52., ill. Yedlin 30.)
Leicester City–Liverpool 12
(Gezzal 63., ill. Mané 10., Firmino 45.)
Brighton & Hove Albion–Fulham 2–2 (Murray 67., 84. – a másodikat 11-esből, ill. Schürrle 44., Mitrovics 62.)
Chelsea–AFC Bournemouth 2–0 (Pedro 72., E. Hazard 85.)
Crystal Palace–Southampton 0–2 (Ings 47., Höjbjerg 93.)
Everton–Huddersfield 1–1 (Calvert-Lewin 36., ill. Billing 34.)
West Ham United–Wolverhampton 0–1 (A. Traoré 93.)

1. Liverpool 4 4 9–1 +8 12
2. Chelsea 4 4 10–3 +7 12
3. Manchester City 4 3 1 11–3 +8 10
4. Tottenham 3 3 8–2 +6 9