PL: gól és gólpassz Suáreztől 100. meccsén

2014.03.01. 20:24
Luís Suárez gólt szerzett, gólpasszt adott, és kiharcolt egy tizenegyest is (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén a Liverpool 3–0-ra nyert a Southampton otthonában. A „vörösöknél" gólt szerzett és asszisztot jegyzett Luís Suárez, aki 100. alkalommal lépett pályára a Premier League-ben.

Luís Suárez jubilált. És ha már jubilált, győzelemre vezette csapatát a Southampton otthonában rendezett találkozón. A 100. angol bajnokiján pályára lépő uruguayi előbb a 16. percben jobbal kilőtte a jobb alsó sarkot (1–0; ez volt a 62. találata a Premier League-ben), majd a második játékrész elején „rúgatott” egy gólt a csereként beálló Raheem Sterlinggel, aki 11 méterről belsőzött a kapuba Suárez átadása után. 2–0

A végeredményt a hosszabbítás ötödik percében Steven Gerrard állította be, aki a Suárez buktatásáért megítélt tizenegyest váltotta gólra (3–0). A Liverpool házi gólkirálya a 13. büntetőt harcolta ki azt követően, hogy a „vörösökhöz” igazolt, héttel többet, mint bárki más 2011 januárja óta. Suárez ebben a bajnokságban már 24-edszer volt eredményes, és nemcsak az angol, az egész „európai" góllövőlistát is vezeti. Ezenkívül kiosztott tíz asszisztot is a PL-idényben.

Brendan Rodgers csapata győzelmének köszönhetően megelőzte a Stoke City otthonában vereséget szenvedő Arsenalt, és feljött a táblázat második helyére.