PL: Giroud mentett pontot az Arsenalnak Southamptonban

2017.12.10. 14:55
Olivier Giroud csereként beállva a 17. gólját szerezte a Premier League-ben (Fotó: AFP)
Az Arsenal 1–1-es döntetlent játszott a Southamptonnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

A Manchester United elleni csalódás után az Európa-ligában hat gólt vágott az Arsenal, amely egyébként ezen a két meccsen annyiszor találta el a kaput, mint a Swansea a bajnokságban a szombati bajnokiját megelőzően (27). Hiába szögezte azonban a kapuja elég az MU-t a londoni együttes, David de Gea kiváló formájának köszönhetően a manchesteriek véget vetettek az Arsenal nagyszerű hazai sorozatának.

Vasárnap Southamptonba látogatott Arsene Wenger együttese, amelynek finoman szólva sem megy idegenben: a mostani találkozót megelőzően mindössze két meccset nyert távol az Emiratestől a Premier League 2017–2018-as kiírásában.

És bizony ezúttal sem kezdtek jól az „ágyúsok”: az MU ellen megsérülő Shkodran Mustafi helyén kezdő Per Mertesacker már a 3. percben elpasszolta magát, ezt Dusan Tadics kiugratása után Charlie Austin góllal büntette (1–0). Az angol támadó harmadik meccsén a harmadik gólját szerezte az Arsenal ellen.

És egy perccel később majdnem érkezett a negyedik, Austin azonban hatalmas ziccerben Petr Cech kezei közé lőtte a labdát – nem sok hiányzott ahhoz, hogy az Arsenal ugyanúgy kezdje a találkozót, mint a múlt heti, United ellenit…

A Soton ezzel az összes puskaporát ellőtte az első játékrészben – volt még két veszélyes helyzete, de a játékvezető mindkettőt megállította les miatt – , ám így sem lehet azt mondani, hogy a hazaiak passzívan játszottak volna az erősebb rivális ellen.

Az Arsenal láthatóan nem tudott mit kezdeni a jól megszervezett védelemmel, és egy-egy Ramsey- és Lacazette-lövést leszámítva nem tették komolyabban próbára Fraser Forstert.

A fordulás után még nagyobb lett a vendégek mezőnyfölénye, Wenger viszonylag korán, egyik védőjét (Mertesackert) beáldozva újabb támadót küldött a pályára: Danny Welbecket. A második gólt azonban kis híján a Southampton szerezte meg: Nathan Redmondot lerántani sem tudták, viszont hiába pöccintette el a labdát a kimozduló Cech mellett, a labda elkerülte a kaput.

A jég végül a 88. percben tört meg, Alexis Sánchez nagyszerű beadása után a csereként pályára lépőOlivier Giroud csúsztatott hét méterről a bal alsó sarokba (1–1). A francia válogatott támadónál egy játékos sem szerzett több gólt csereként beállva a Premier League-ben egy csapat színeiben (17), és ugyanannyit is csak Ole Gunnar Solskjaer (Manchester United).

A hátralévő percekben újabb gól nem született, az Arsenal 1997 óta nem tud megnyerni egymást követő két idegenbeli bajnoki meccset a Southampton ellen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ
Southampton–Arsenal 1–1
(Austin 3., ill. Giroud 88.)
Később
15.15: Liverpool–Everton (Tv: Spíler Tv)
17.30: Manchester United–Manchester City (Tv: Spíler Tv)
Szombaton játszották
West Ham United–Chelsea 1–0 (Arnautovic 6.)
Burnley–Watford 1–0 (Arfield 45.)
Crystal Palace–AFC Bournemouth 2–2 (Milivojevics 41. – 11-esből, Dann 44., ill. Defoe 10., 45+3.)
Huddersfield Town–Brighton & Hove Albion 2–0 (Mounié 12., 43.)
Swansea City–West Bromwich Albion 1–0 (Bony 81.)
Tottenham Hotspur–Stoke City 5–1 (Shawcross 21. – öngól, Szon Hung Min 53., Kane 54., 65., Eriksen 74., ill. Shawcross 80.)
Newcastle United–Leicester City 2–3 (Joselu 4., Gayle 73., ill. Mahrez 20., D. Gray 60., Ayoze Pérez 86.)

1. Manchester City 15 14 1 46–10 +36 43
2. Manchester United 15 11 2 2 35– 9 +26 35
3. Chelsea 16 10 2 4 28–13 +15 32
4. Liverpool 15 8 5 2 33–19 +14 29
5. Arsenal 16 9 2 5 30–20 +10 29
6. Tottenham 16 8 4 4 28–14 +14 28
7. Burnley 16 8 4 4 15–12 +3 28
8. Leicester City 16 6 5 5 23–22 +1 23