PL: gálázott az Arsenal; kikapott a Leicester az Evertontól

2020.07.01. 20:57
Az Everton legyőzte a Leicester Cityt (Fotó: AFP)
Az Everton 2–1-re legyőzte a Leicestert az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában. Hozta a kötelezőt az Arsenal a Norwich ellen, nagy lépést tett a bennmaradás felé a Newcastle.

A játéknap rangadóján, az Everton–Leicester Cityn a hazaiak már a tizedik percben megszerezték a vezetést – Anthony Gordon adta be a labdát a bal szélről, a remek ütemben érkező Richarlison pedig hét méterről a kapu közepébe lőtt (1–0).

Hét perccel később kezezés miatt büntetőhöz jutott az Everton, Gilfy Sigurdsson nem is rontott, magabiztosan a jobb alsóba gurított.

A második félidő elején szerencsés góllal gyorsan szépített a Leicester, Kelechi Iheanachót fejbe rúgta a védő, a labda pedig a hazaiak kapujában kötött ki.

Hiába nyomtak a folytatásban a „rókák”, egyenlíteniük már nem sikerült, így Carlo Ancelotti alakulata 2–1-re megnyerte az összecsapást.

Az Arsenal a 33. percben Pierre-Emerick Aubameyang találatával szerezte meg a vezetést – a gaboni támadó Tim Krul kapus óriási hibáját használta ki, miután az megpróbálta őt kicselezni, vesztére.

Aubameyang a 79. mérkőzésén az 50. gólját jegyezte a Premier League-ben.

Néhány perccel később Granit Xhaka is eredményes volt, majd Aubameyang ünnepelhette dupláját, a 4–0-s végeredményt pedig Cédric Soares állította be a 81. percben.

A Bournemouth hazai pályán kapott egy négyest a Newcastle-től – vereségével az AFC visszacsúszott az utolsó előtti helyre a tabellán.

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ
Arsenal–Norwich City 4–0
(Aubameyang 33., 67., G. Xhaka 38., Soares 81.)
AFCBournemouth–Newcastle United 1–4 (Gosling 93., ill. Gayle 5., S. Longstaff 30., Almirón 56., Lazaro 77.)
Everton–Leicester City 2–1 (Richarlison 10., Sigurdsson 16. – 11-esből, ill. Iheanacho 51.)
West Ham United–Chelsea 3–2 (Soucek 45+2., M. Antonio 51., Jarmolenko 89., ill. Willian 42., 72. – 11-esből)

1. Liverpool 31 28 2 1 70–21 +49 86
2. Manchester City 31 20 3 8 77–33 +44 63
3. Leicester City 32 16 7 9 60–31 +29 55
4. Chelsea 32 16 6 10 57–44 +13 54
5. Manchester United 32 14 10 8 51–31 +20 52
6. Wolverhampton 32 13 13 6 45–34 +11 52
7. Arsenal 32 11 13 8 47–41 +6 46
8. Tottenham 31 12 9 10 50–41 +9 45