PL: francialeckét adott a Man. United a Fulhamnek

2019.02.09. 15:24
Paul Pogba már 11. gólnál jár a Premier League 2018–2019-es kiírásában (Fotó: AFP)
Paul Pogba duplájával, valamint Anthony Martial góljával a Manchester United idegenben 3–0-ra legyőzte a kiesés elől menekülő Fulhamet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában.

A Manchester United már a 14. percben megszerezte a vezetést a Premier League utolsó előtti, 19. helyén álló Fulham otthonában. Paul Pogba kissé éles szögből, az ötös bal sarkától vágta a labdát a rövid felsőbe a rosszul helyezkedő Sergio Rico jobb keze mellett (0–1). Ezzel a francia középpályás pályafutása során először jutott tíz bajnoki gólig egy évadon belül. S meg sem állt ennyinél…

A 23. percben Anthony Martial növelte duplájára a vendégek előnyét, jó 50 méteres szóló végén a bal alsó sarokba helyezte a United második találatát (0–2). Ez volt a 2015-ben Monacóból megszerzett szélső 33. gólja a manchesteri klub színeiben, 17 asszisztját is számolva az 50. találat, amelyben közvetlenül közreműködött – ez debütálása óta a legtöbb az MU-játékosok között.

Az első félidő góljai

A második félidőben Pogba állította be a 3–0-s végeredményt, értékesítve a Juan Mata által kiharcolt büntetőt.

A hajrában Ryan Babel lábában lehetett volna a szépítés, ám a holland szélső alig két méterről a kapufát találta telibe.

A United a 11. tétmérkőzésén is veretlen maradt Solskjaerral a kispadon – miként 11 meccsesre növelte a veretlenségi szériáját a Fulhammel szemben is (kilenc győzelem, két döntetlen 2009 decembere óta).

Solskjaernak 11 mérkőzés kellett a 10. győzelméhez az MU élén – José Mourinho is ennyit szerzett a 2018–2019-es évadban az összes tétmeccset figyelembe véve, csak éppen ő 24 találkozón. A Premier League-ben Mourinhóval 17 mérkőzésen 26 pontot gyűjtött a United, Solskjaerral kilencen 25-öt.

Pogba tizenegyese

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
Fulham–Manchester United 0–3 (Pogba 14., 65. – a másodikat 11-esből, Martial 23.)