Az Everton mindent megtett, ám a Man. Cityé a három pont

2019.09.28. 18:20
Séamus Coleman (kékben) is remekül futballozott, ám a végén Raheem Sterlingék örülhettek (Fotó: AFP)
A Manchester City egy rendkívül szórakoztató mérkőzésen 3–1-re legyőzte az Evertont, ezzel ötpontos távolságban marad a listavezető Liverpoolhoz képest.

Előzetesen viszonylag sima mérkőzésre számíthattunk az Everton és a Manchester City szombati összecsapásán – bár Pep Guardiola csapata már elvesztette veretlenségét, így is vita nélkül esélyesnek számított, miközben a liverpooli csapat csak a 14. helyről várhatta az összecsapást.

Ennek megfelelően gyorsan magához ragadta az irányítást a Manchester City – habár Theo Walcott korai fejsérülése miatt sokáig állt a játék, a vendégek így is kontrollálták a mérkőzést az első percektől. Ilkay Gündogan az ápolást követő újraindítás után körülbelül hat méterről lőtt az üres kapuval szemben a keresztlécre, ám a vezető gól így sem váratott magára sokáig: Kevin De Bruyne kiváló beívelését az erre a mérkőzésre a kezdőbe kerülő Gabriel Jesus fejjel, előre vetődve váltotta gólra – 0–1.

Ám az Everton nem adta fel, sőt! Többször is komoly zavart okozott a liverpooli csapat támadósora Nicolás Otamendiéknek, a közönség pedig remek körítést varázsolt a kialakuló nagyszerű csatához. A 33. percben meg is született az egyenlítő találat – Alex Iwobi tizenhatoson belül továbbsodort labdáját Séamus Coleman löbbölte át gyönyörű mozdulattal a kilépő Ederson felett, a gólvonalról még Dominic Calvert-Lewin beljebb segítette a labdát – 1–1.

Az Everton ezt követően sem adta fel a támadásokat, ám a félidő vége felé egyre inkább visszavette a kontrollt a Manchester City – jól jött a szünet a hazaiaknak.

Az első játékrészben mutatott tempót a második félidőre is átmentették a csapatok. Támadás támadást követett, a szurkolók azt sem tudhatták, hova kapják a fejüket, hogy le ne maradjanak valamiről. Az nem volt kérdés, hogy születik még gól, azt viszont nem tudhattuk, melyik oldalon.

Végül Rijad Mahrez gólja törte meg a második félidő gólcsendjét: a Manchester City játékosa szabadrúgásból talált be, de Jordan Pickfordnak ezt illett volna védenie, hiszen arra az oldalra érkezett a labda, ahol állt – 1–2.

Az Everton még ekkor sem adta fel, Yerri Mina fejesei után kétszer is védenie kellett Edersonnak, ám újabb liverpooli gól már nem született. A végjátékban viszont a kétszázadik Manchester City-meccsén pályára lépő Raheem Sterling is ünnepelhetett egy sistergős, lécről levágódó löket után, ezzel kialakítva a végeredményt – 1–3.

A két csapat parázs, a végletekig kiélezett, kemény, de mégis sportszerű mérkőzést vívott egymással, a nézők remekül szórakozhattak. Az Everton mindent megtett a bravúr érdekében, ám a Manchester City végül megérdemelten hozta a meccset – ezzel továbbra is öt ponttal áll a listavezető Liverpool mögött.

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ

Everton–Manchester City 1–3 (Calvert-Lewin 33., ill. Gabriel Jesus 24., Mahrez 71., Sterling 85.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!