Kapufa volt, gól nem a liverpooli derbin

M. G.M. G.
2020.06.21. 19:54
Az Everton csapatkapitánya, Seamus Coleman (balra) a mezőny egyik legjobbja volt (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League 30. fordulójának legnagyobb presztízsmérkőzésén az Everton gól nélküli döntetlent játszott a Liverpoollal a Goodison Parkban. Egymás után ez a harmadik, a Goodisonban lejátszott liverpooli derbi, amely 0–0-val ért véget.

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Everton–Liverpool 0–0
KORÁBBAN
Newcastle United–Sheffield United 3–0 (Saint-Maximin 55., Ritchie 69., Joelinton 78.)
Aston Villa–Chelsea 1–2 (Hause 43., ill. Pulisic 60., Giroud 62.)

ÉLŐ, SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Ha attól tartott valaki, hogy a hosszú kényszerszünet miatt „rozsdás” lesz mindkét csapat a derbin, akkor minden félelme beigazolódott: aligha játszottak sok Everton–Liverpool mérkőzésen ennyire eseménytelen első félidőt. Egyik csapat sem találta a ritmust, a Liverpool letámadása (aligha meglepő ez) nem pörgött a szokásos szinten, ráadásul a listavezető Andrew Robertson sérülése miatt kicsit féloldalas is volt. Márpedig alaposan megkönnyíti a védekező csapat dolgát, ha csak egy „gólpasszgép” szélső hátvédre kell figyelnie, nem kettőre. Arról nem is beszélve, hogy Mohamed Szalah is csak a kispadon ült...

Az első félidőben ziccer egyáltalán nem alakult ki, nagy védést egyik kapusnak sem kellett bemutatnia – a hazaiak részéről Richarlison keresztbe ellőtt labdája, a vendégekétől Minamino Takumi lövése (Mason Holgate blokkolt) volt a legveszélyesebb. Mindenesetre a legutóbbi két derbi 0–0-ra végződött a Goodison Parkban, és ez a találkozó is nagyon efelé haladt.

Robertson hiánya miatt Alexander-Arnoldra (középen, vörösben) fokozott figyelmet fordíthattak az Everton játékosai (Fotó: AFP)

Az első félidő végén megsérült a Robertsont helyettesítő James Milner (Joe Gomez állt be), majd a szünetben Jürgen Klopp is változtatott, beküldte Minamino helyére Alex Oxlade-Chamberlaint. A két csapat pontosan ugyanott folytatta, ahol abbahagyta, bár a Liverpool egyértelmű fölénybe került, és szép Roberto Firmino–Naby Keita akció végén egy helyzetet is kidolgozott. Az Everton egyáltalán nem tudott támadásokat építeni, nem csoda, hogy Carlo Ancelotti is cserélt, behozta az újonc Anthony Gordon helyére Gylfi Sigurdssont. Sok mindenen ez sem változtatott…

Jürgen Klopp a második félidő közepén megpróbálta „megmozgatni” kicsit a derbit, beküldte Firmino és Keita helyére Divock Origit és Georginio Wijnaldumot, Szalah maradt a kispadon. Origi azért már kitolt egy párszor az Evertonnal korábban, már ötször is betalált a városi riválisnak. Joël Matip megsérült, Kloppnak utolsó cseréjét is ki kellett használnia, érkezett Dejan Lovren – Carlo Ancelottinak még négy változtatási lehetősége maradt az utolsó tizenöt percre.

A hajrára az Everton váratlanul talált egy új sebességfokozatot, és percek alatt eldönthette volna a derbit: Richarlison balról belőtt labdáját Dominic Calvert-Lewin remekül, sarokkal tette kapura, Alisson védett, Tom Davies a hosszú oldali kapufa tövét találta telibe az ismétléssel! Pillanatokkal később Calvert-Lewin fejelt mellé, majd újabb kontra után Richarlison lövését védte Alisson. A hazaiak három perc alatt ugyanannyiszor kísérleteztek (és kétszer a kaput is eltalálták), mint addig az egész mérkőzésen!

Az Everton járt a legközelebb a gólhoz, Tom Davies lövése a kapufa tövéről pattant ki (Fotó: AFP)

Gól azonban nem született a támadássorozatból, mint ahogy később sem, bár Fabinhónak volt egy jó szabadrúgása, amely után Pickford védett. A Liverpool 22 mérkőzésesre nyújtotta városi riválisa elleni veretlenségi sorozatát, Klopp még mindig nem kapott ki az Everton elleni meccseken, a listavezető egy ponttal közelebb került a bajnoki címhez. A 0–0 meg, mondhatni, papírforma: a Goodison Parkban egymás után harmadszor végződött így a városi rangadó.

1. Liverpool 30 27 2 1 66–21 +45 83
2. Manchester City 29 19 3 7 71–31 +40 60
3. Leicester City 30 16 6 8 59–29 +30 54
4. Chelsea 30 15 6 9 53–40 +13 51
5. Manchester United 30 12 10 8 45–31 +14 46
6. Wolverhampton 30 11 13 6 43–34 +9 46
7. Sheffield United 30 11 11 8 30–29 +1 44
8. Tottenham 30 11 9 10 48–41 +7 42