PL: Eden Hazard a 92. percben mentett pontot a Chelsea-nek

2019.03.10. 16:57
Eden Hazard a 92. percben kibújt a szoros őrizetből (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójában a Chelsea hazai pályán 1–1-re végzett a Wolverhamptonnal. A „kékek” a 92. percben mentettek pontot Eden Hazard távoli löketével.

A legutóbbi három tétmérkőzését megnyerő Chelsea a tabellán közvetlenül – de a pontokat tekintve jócskán – mögötte álló Wolvest fogadta vasárnap, a hazaiak azonban aligha vehették fél vállról a meccset, tekintve, hogy decemberben, ellentétes pályaválasztással a „farkasok” győztek.

Az akkor győztes gólt szerző Diogo Jota ezúttal is beköszönt, de hiába lőtte szét az első félidő hajrájában a bal felsőt, kezezés miatt ekkor már állt a játék.

A fordulást követően előbb David Luiz 17 méteres szabadrúgása okozott riadalmakat, aztán egy kontra végén a vendégek megszerezték a vezetést: Raúl Jiménez és Diogo Jota vitte át közösen a térfélen és a védőkön a labdát, majd előbbi a kapuba talált (0–1).

Maurizio Sarri Loftus-Cheek csatába küldésével reagált, Higuaín pedig egy perc múlva rögvest felelhetett volna, de jobb alsó felé kanyarodó lövését Rui Patrício szögletre ütötte.

Bő egy óra játék után Hudson-Odoi, majd a 72, percben Willian is beállt a „kékeknél”, utóbbi 23 méteres szabadrúgásból, majd a 87. percben átlövésből egyenlíthetett volna, de előbb újra a sorfal kisegítette a portugál kapust, aztán ő maga hárított.

A végén mindent egy lapra tett fel a Chelsea, és erőfeszítései a 92. percben gólt eredményeztek, Eden Hazard 22 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1–1).

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Chelsea–Wolverhampton Wanderers 1–1 (E. Hazard 92., ill. Raúl Jiménez 56.)

KORÁBBAN
Liverpool–Burnley 4–2 (Firmino 19., 68., Mané 29., 93., ill. Westwood 6., Gudmundsson 91.)

KÉSŐBB
17.30:Arsenal–Manchester United (Tv:Digi Sport1)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Manchester City–Watford 3–1 (Sterling 46., 50., 59., ill. Deulofeu 66.)
Crystal Palace–Brighton & Hove Albion 1–2 ( Milivojevics 50. – 11-esből, ill. G. Murray 19., Knockaert 74.)
Cardiff City–West Ham United 2–0 (Hoilett 4., Camarasa 52.)
Huddersfield Town–AFC Bournemouth 0–2 (C. Wilson 20., Fraser 68.)
Leicester City–Fulham 3–1 (Tielemans 21., Vardy 78., 86., ill. Ayité 51.)
Newcastle United–Everton 3–2 (Rondón 65., A. Pérez 81., 84., ill. Calvert-Lewin 18., Richarlison 32.)
Southampton–Tottenham Hotspur 2–1 (Valery 76., Ward-Prowse 81., ill. Kane 26.)

1. Manchester City 30 24 2 4 79–21 +58 74
2. Liverpool 30 22 7 1 68–17 +51 73
3. Tottenham 30 20 1 9 57–32 +25 61
4. Manchester United 29 17 7 5 58–38 +20 58
5. Arsenal 29 17 6 6 61–39 +22 57
6. Chelsea 29 17 6 6 50–31 +19 57
7. Wolverhampton 30 12 8 10 38–36 +2 44