PL: csak egy kapufa – a Bournemouth sokkolta az MU-t

B. L.B. L.
2019.11.02. 15:24
Joshua King góljával nyert a Bournemouth (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójában a Bournemouth otthon nagy meglepetésre 1–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet.

Az idényt gyengén kezdő Manchester United sorozatban három meccsen győzött a szombati találkozója előtt, míg a Bournemouth öt mérkőzés óta volt nyeretlen, ráadásul a legutóbbi három fellépésén még csak gólt sem tudott szerezni, így sima vendéggyőzelemre volt kilátás.

Ennek megfelelően az első lehetőség Andreas Pereira előtt adódott, de a Manchester United támadója jócskán fölé durrantott, majd bő negyedóra játék után egy kezezés miatt videóztak, ám végül megúszták a vendégek a büntetőt.

A 34. percben Martial esett el a 16-oson belül, de nem történt szabálytalanság, a játékrész végén pedig megszületett az egyetlen gól: Joshua King forgatta be center módjára Wan-Bissakát, majd a kapuba lőtt (1–0).

A United játéka a fordulást követően sem javult fel, a 63. percben De Gea védte King lövését, majd nem sokkal később Harry Wilson végezhetett el ígéretes helyről szabadrúgást, azonban nem találta el a jobb felsőt.

Negyedórával a vége előtt újra a spanyol kapusnak kellett résen lennie, Wilson távoli lövését hárította a bal alsónál, aztán a vendégeknél csereként beálló Greenwood közelről a bal oldali kapufát találta el.

A „vörös ördögök” hiába birtokolták közel 60 százalékban a labdát, ezzel a mezőnyfölénnyel nem tudtak végül mit kezdeni.

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ
AFC Bournemouth–Manchester United 1–0 (J. King 45.)
Arsenal–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Aubameyang 21., ill. R. Jiménez 76.)
Aston Villa–Liverpool 1–2 (Trezeguet 21., ill. Robertson 87., Mané 94.)
Brighton–Norwich City 2–0 (Trossard 68., Duffy 84.)
Manchester City–Southampton 2–1 (Agüero 70., Walker 86., ill. Ward-Prowse 13.)
Sheffield United–Burnley 3–0 (Ludstram 17., 43., Fleck 44.)
West Ham United–Newcastle United 2–3 (Balbeuna 73., Snodgrass 90., ill. Clrark 16., Fernández 22., Shelvey 51.)
Watford–Chelsea 1–2 (Deulofeu 79. – 11-esből, ill. Abraham 5., Pulisic 55.)
1. Liverpool 11 10 1 25–9 +16 31
2. Manchester City 11 8 1 2 34–10 +24 25
3. Chelsea 11 7 2 2 25–17 +8 23
4. Leicester City 10 6 2 2 25–8 +17 20
5. Arsenal 11 4 5 2 16–15 +1 17
6. Sheffield United 11 4 4 3 12–9 +3 16
7. Bournemouth 11 4 4 3 14–13 +1 16