PL: Crouch volt a megmentő, ikszelt a Stoke a Leicesterrel

2017.11.04. 15:27
A Leicester City 2–2-es döntetlent játszott a Stoke Cityvel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League ) 11. fordulójában.

Az összecsapás első huszonöt percének legizgalmasabb jelenete egyértelműen az volt, amikor Bobby Madley játékvezetőt le kellett cserélni, vagyis igazából ő váltotta le saját magát. Madley sérülése után John Moss vette át a karmesteri pálcát.

A Leicester szerezte meg a vezetést a mérkőzés 33. percében – Rijad Mahrez szöglete után Harry Maguire bólintotta vissza a labdát, a jól helyezkedő Vicente Iborra pedig kapásból, hat méterről a kapu bal sarkába lőtt (0–1).

Mindössze hat perc kellett a Stoke-nak az egyenlítéshez: Xherdan Shaqiri kapott remek passzt Eric Maxim Choupo-Motingtól, a svájci szélső pedig nem is hibázott, a kivetődő Kasper Schmeichel mellett tíz méterről a jobb sarokba csavart.

A hatvanadik percben Mahrez cselezte be magát a jobb szélről az ötösig, majd laposan a jobb alsóba bombázott – noha Jack Butland kapus beleért a labdába, az a kapuban kötött ki (1–2).

A 73. percben aztán jött a négy perccel korábban beálló Peter Crouch – a támadó ki is használta magasságát, s egy szöglet után elemi erővel bólintott a jobb alsó sarokba (2–2).

A hórihorgas Crouchnak ez volt 15. találata csereként a Premier League-ben, a kispadról beállva ennél többet csak Jermaine Defoe (23) Ole Gunnar Solksjaer és Nwanko Kanu (17–17) szerzett.

A találkozón gól már nem esett (a hosszabbításban Schmeichel óriási bravúrt mutatott be Crouch fejesénél), a Stoke City 2–2-es döntetlent játszott a Leicesterrel.

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ
West Ham United–Liverpool 14
(Lanzini 55., ill. Szalah 22., 76., Matip 24., Oxlade-Chamberlain 56.)
Huddersfield Town–West Bromwich Albion 1–0
(Van La Parra 44.)
Newcastle United–AFC Bournemouth 0–1 (Cook 92.)
Southampton–Burnley 0–1 (Vokes 81.)
Swansea City– Brighton & Hove Albion 0–1 (G. Murray 29.)
Stoke City–Leicester City 2–2 (Shaqiri 39., Crouch 73., ill. Iborra 33., Mahrez 60.)