Chelsea–Manchester City: egeret szültek a hegyek

2015.01.31. 18:25
Lampard visszatér a Stamford Bridge-re – a City játékosaként (Fotó: Reuters)
Nem bírt egymással a Chelsea és a Manchester City a hétvége szuperrangadóján: 1–1-re végződött az éllovas és a címvédő találkozója. A mérkőzés színvonala finoman szólva sem igazolta a várakozásokat.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ

Chelsea–Manchester City 1–1 (Rémy 41., ill. D. Silva 45.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Kissé elfogyott az éllovas Chelsea a címvédő Manchester City elleni szuperrangadóra, legalábbis ami a kispadot illeti, hiszen José Mourinho mellett Nathan Aké, Andreas Christensen, Ruben Loftus-Cheek és Isaiah Brown is helyet kapott, míg Manuel Pellegrini oldalán például Willy Caballero, Pablo Zabaleta, Alekszandar Kolarov, Edin Dzeko, Sztevan Jovetics és a Chelsea-ikon Frank Lampard ücsörgött.

A hazaiak kezdőjét azonban nem érhette rossz szó (az eltiltott Diego Costát Loic Rémy helyettesítette), nem úgy a mérkőzés első 24 percét, amelyben semmi de semmi érdekes esemény nem történt; majd Sergio Agüero nem túl pontos lövését kellett vetődve védenie Courtois-nak. A 32. percben is az argentin került helyzetbe, de ezt is elkapkodta, ellenben a Chelsea első kapura lövéséből betalált: Ivanovics keresztlabdáját Eden Hazard kapásból középre tette, Kompany visszahúzta a lábát, Loic Rémy meg az ötösről belőtte: 1–0!

Nem sokáig vezetett a Chelsea, mert még a szünet előtt Courtois hibája után Agüero lőhetett kapura, és a labdába remek érzékkel kapott bele az ötösön David Silva: 1–1!

A szünet után sajnos nem a közvetlenül előtte látott futball tért vissza, hanem az első fél óra unalma borult rá ismét a Stamford Bridge-re, ahol a hazai szurkolók (nem csak a párás hidegtől) elhűlten látták, hogy kedvenceik visszaállnak bekkelni, de épkézláb kontrát képtelenek vezetni. A hajrára Pellegrini beküldte Frank Lampardot, akit szinte minden Chelsea-drukker barátságosan fogadott, Mourinho válasza pedig Didier Drogba volt, majd gólszerzője helyére Gary Cahillt vezényelte pályára.

Maradt végül a döntetlen, a menedzserek és a játékosok egyáltalán nem tűntek elégedetlennek a lefújáskor.