A második félidőben négy gólt lőve nyert a Chelsea a londoni derbin

2020.10.03. 13:20
Izgalmas volt a hajrá is... (Fotó: AFP)
Az angol Premier League-ben a Chelsea a Crystal Palace-t fogadta, és a második félidőben igen jól futballozva 4–0-ra nyert.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ
Chelsea–Crystal Palace 4–0
(0–0)
London, Stamford Bridge, zárt kapuk mögött. Vezette: Oliver
Chelsea: E. Mendy – Azpilicueta, Thiago Silva, Zouma, Chilwell – Kanté (Kovacic, 83.), Jorginho – Hudson-Odoi (Pulisic, 83.), Havertz, Werner – Abraham. Vezetőedző: Frank Lampard
Crystal Palace: Guaita – Ward, Kouyaté, M. Sakho, T. Mitchell – Townsend, J. McCarthy (Milivojevics 67.), J. McArthur (Riedewald, 72.), Eze – Jordan Ayew, Zaha. Menedzser: Roy Hodgson
Gólszerző: Chilwell (50.), Zouma (66.), Jorginho (78., 82. – mindkettőt 11-esből)

20. Fulham333–10–70

Hiába ér már közel egymilliárd eurót a Chelsea játékoskerete, hiába érkezett a nyáron Frank Lampard csapatához mindennel együtt legalább 300 millió euróért a Kai Havertz, Timo Werner, Ben Chilwell, Hakim Zijes, Edouard Mendy, Malang Sarr, Thiago Silva sor, a fővárosiak nem úgy kezdték az idényt, ahogyan azt eltervezték és a szurkolók azt elvárták tőlük.

Lampard hat helyen változtatott a kezdőn az előző bajnokihoz képest, ám ettől nem támadt fel varázsütésre „A” Chelsea. Igaz, néhány szöglet és szabadrúgás után kialakított helyzetig legalább eljutottak a hazaiak, de ezeket rossz helyre fejelgette Tammy Abraham, a Kai Havertz által ügyesen kialakított ziccert pedig a kapus ölébe pazarolta az ötös bal sarkáról Timo Werner.

A második félidőben már eredményesebben játszott a Chelsea, egy nagy védelmi hibát Ben Chilwell góllal büntetett, igazán emlékezetessé téve 100. Premier League-mérkőzését és az első bajnokiját a londoni csapatban – majd nem sokra rá adott egy gólpasszt Kurt Zoumának, és ezzel el is dőlt a mérkőzés. Mindkét hazai gól előtt nagyot hibázott a Crystal középső védője, Mamadou Sakho.

Sokat elmond a Chelsea-ről, hogy Chilwell 1997 óta a 23. játékosa a klubnak, aki góllal debütál a PL-ben a csapat színeiben, de csak az első angol! Nem mellékesen előtte góllal és gólpasszal egyszerre csak Deco (2008) és Álvaro Morata (2017) tette le a névjegyét a PL-ben a „Kékekkel”.

A hajrában összehoztak a vendégek két fölösleges büntetőt, Jorginho mind a kettőt értékesítette a szokásos kecskeugrása után. A második tizenegyest Abraham szerette volna elvégezni, de a középpályás ragaszkodott az „előjogához”.

Alakul, alakul lassan az új Chelsea.

90+3. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

89. perc Három perc a ráadás. Werner kapura törhetne, de hosszan szökteti magát, ment Kouyaté.

85. perc Havertz passzát Pulisic az ötös bal sarka elől a kapusba rúgja, de les.

83. perc Christian Pulisic és Mateo Kovacic a pályán, Kanté és Odoi le.

82. perc JORGINHO jobbal kecskeugrás után a bal alsóba lő, Guaita balra el. A fele csapat az olasz-brazilt ünnepli, a másik fele Abrahamet vigasztalja és simogatja… 4–0!

Abraham lőni akar, a csk. Azplicueta rendet rak.

81. perc SAKHO ÖSSZEHOZ EGY BÜNTETŐT, felrúgja nagyon fölöslegesen Havertzet!

78. perc JORGINHO jobbal a bal alsóba lő, kis kecskeugrás után. Guaita jobbra el: 3–0!

76. perc BÜNTETŐ, Mitchell felrúgja az ötös jobb sarka előtt Abrahamet, teljesen fölöslegesen. VAR… Megadja.

75. perc Odoi ad be jobbról jobbal pontosan, Mitchell mellől, Abraham meg hat méterről nem sokkal fejel a bal alsó mellé!

72. perc Jairo Riedewald be, McArthur be, újabb középső középpályás-csere.

71. perc Chilwell ad haza mellel csoda elegánsan McArthur bal oldali beadása után, Kouyaté jobb híján ráugrik a kapusra. Üdv a PL-ben!

70. perc N'Golo Kanté kap sárga lapot.

Kurt Zouma #CHECRYpic.twitter.com/NshjVcif67

67. perc Luka Milivojevics be, McCarthy le, szűrőcsere. Hodgson óvatos duhaj.

66. PERC KURT ZOUMA a bal felső sarokba fejel most az ötös elől, középről hat méterről, Chilwell bal oldali, ballábas beadása után. Sakho mellől: 2–0!

64. perc César Azpilicueta kap sárga lapot Eze megrúgásáért.

63. perc Helyzet, Townsend szép passzát Ayew az ötös jobb sarka elől, tíz méterről kapura rúgja, de véd jobbra vetődve Mendy!

59. perc Zouma fejeli hat méterről Havertz jobb oldali beadását a jobb alsó mellé, a késlekedő Sakhót túlugorva az ötösön.

54. perc Mitchell és Eze passzolgat, Zahát szereli a 16-os előtt Kanté.
Ben Chilwell #CHECRYpic.twitter.com/fuaaVrfPYL

Chilwell első bajnokija a Chelsea-ben, összességében a 100. PL-meccse ez! Ez az 5. gólja, 10 gólpassz mellett.

50. PERC VEZET A CHELSEA! Odoi jobb oldali beadását elvéti Sakho, Jorginho középre ad jobbról jobbal, Abraham középről az ötös bal sarka elé csúsztatja fejjel a labdát, BEN CHILWELL ballal a kapu közepébe bombázza a labdát, a bevetődő védők elől, a kapus jobb füle mellett. 1–0!

Az előző idény óta ez a 30. alkalom, amikor nem lő gólt az első félidőben a Palace! Rekord.

47. perc Silvát kell ápolni, jelzik: folytatja, nem kell a csere.

46. PERC FOLYTATJUK!

Roy Hodgson sorozatban hatszor kikapott is, első meccsén, 1998-ben azért nyert a Blackburnnel.

Titkos fegyver: Wilfried Zaha 6 kanadai pontot szerzett a CHE ellen 12 PL-meccsén, három góllal és ugyanennyi assziszttal.

A Crystal Palace csak kétszer nyert itt legutóbbi 11 bajnokijából, egy iksz mellett.

A két csapat előző 18 bajnokiján nem született döntetlen, 14-szer a Cheklsea nyert, 4-szer a CP. Ennél hoszabb ikszszériája csak a Newcastle–Tottenham (21, 1999–2010) és Chelsea– Sunderland (19, 2002–2014) találkozóknak volt.

FFT: mi lesz Kepával? A Chelsea rekordigazolásának átka. Mit tehet a Chelsea ebben a csapdahelyzetben, amelybe Andrij Sevcsenko és Fernando Torres szerződtetése után újra beleásta magát?

A Chelsea nem vesztegette az időt nyáron, és megszerezte Európa két legvibrálóbb futballistáját, Timo Wernert és Hakim Zijest, nem sokkal később pedig az egyik legnagyobb fiatal tehetséget, a német Kai Havertzet is. Vissza a csúcsra – a Chelsea és az új fiúk!

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból
Peter Osgood 4
Wilfried Zaha 3
Gianluca Vialli 2
Tore André Flo 2
Christian Pulisic 2

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Egy perc a ráadás.

43. perc Helyzet ez is, Townsend jobb oldalon két csel után ballal szépen emel az ötösre, Saha eléri ismét fejjel a labdát, most jobban, de hétről a léc fölé talál! Mendy rajta volt.

A szülinapos Kepa igen szomorúan üldögél a kispadon.

38. perc Abraham remekül veszi le Jorginho ívelését a két középső védő között, de jobbra kisodródva, két méterről a szöget remekül záró kapusba lő. Jobbal, és kirúgás, visszapattant rá.
#CHECRYpic.twitter.com/IHGSC4cYiS

32. perc Sakho elkalandozik, Mitchell szereli helyette a 16-osra betörő Wernert.

28. perc Townsend jobb oldali, jobblábasszögletét rosszul éri el fejjel a túlsó sarok előtt a csoda magasra emelkedő Sakho.

A 40 millió euróért vett szélső, Hakim Zijes még mindig nincs fizikailag bevethető állapotban.

26. perc Ward passzolna jobbról laposan Zaha elé, ha Silva hagyná. De nem hagyja, már lőtt is Zaha az ötös jobb sarka előtt, de kirúgás, visszapattant rá. Rutinláda.

25. perc HOPP, Chilwell bal oldali, ballábas sarokrúgását Abramahm 12-ről a bal alsó mellé bólintja.

83 százalékban a Chelsea-é a labda
Kai Havertz #CHECRYpic.twitter.com/8URhys9Svy

21. perc
Havertz szabadrúgását Silva okosan visszafejeli az ötös bal sarka elől Jorginhónak, aki kissé jobbról 19-ről a léc fölé lő! Guaita rajta volt.

A Chelsea az előző öt bajnokiját megnyerte a CP ellen, hatig még soha nem jutott ellene.

19. perc Helyzet, Havertz nagy cselsorozata és passza után Werner lő jobbal az ötös bal sarka elől, de Guaita fogja a labdát.
Kurt Zouma #CHECRYpic.twitter.com/iqv9qlFq4a

14. perc Hosszas mezőnyharc után Havertz passzát Kanté jobbal 23-ról jócskán a léc fölé rúgja.

Az előző bajnokihoz képest hat helyen változott a CHE kezdője, de szemernyit sem javult a játéka.

Crystal Palace nem játszathatja ma anyaklubja ellen Michy Batshuayit. Kölcsönszabály.

7. perc Jorginho jobb oldali, jobblábas ívelését tízről nagyon gyatrán a bal alsó mellé fejeli Abraham.

4. perc Kouyaté ment fejjel a bal sarok és Havertz elől, Jorginho adott be szépen.

2. perc Odoi jobb oldali beadását kivágja a kapu elől Eze. Chilwell kornere Ayew-é.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek fehér-kék-piros mezben és fehér nadrágban.

2015 óta top6 csapat ellen 9-szer nyert idegenben a Crystal, háromszor a Tottenham, egyszer sem az Arsenal Sokk.

Chelsea, a londoni derbik királya

Egy kis örökmérleg: 52 találkozó, 26 chelsea-s és 11 crystalos sikerrel, 85, ill. 51 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Marco van Ginkel, Christian Pulisic, Charly Musonda, Billy Gilmour és Abdul Rahman Baba sérült, a vendégektől Jeffrey Schlupp, Gary Cahill, James Tomkins, Patrick van Aanholt nem bevethető.

Bemutatkozik odahaza az új Chelsea-kapus (Fotó: AFP)

Frank Lampard is elmondta a véleményét az incidensről.

„Mókáztunk egyet az oldalvonal mellett. – kezdte Lampard. – Jóban vagyok Joséval. Azt kommentáltam, hogy úgy tűnt, többet beszél a játékvezetőhöz, mint a játékosaihoz. Nagyon tisztelem Josét. Azt hiszem, érezte ezt az első félidőben, de a végén minden egyértelművé vált” – jelentette ki a Chelsea menedzsere, Mourinho korábbi játékosa.

Déja-vu érzetünk lehet az oldalvonal melletti jelenettel kapcsolatban, ugyanis az előző idény 37. fordulójában, két hónappal ezelőtt, Lampard hasonló heves vitába keveredett a Liverpool menedzserével, Jürgen Klopp-pal.

A mérkőzés után természetesen mindkét edző tiszta vizet öntött a pohárba.

„A Frankkel szembeni érzéseim sokkal többet jelentenek, mint a szavak, amiket egymással váltunk – mondta Mourinho. – Csak azt mondtam neki, amit egy rutinos edző egy feltörekvőnek mondhat, ami arra irányult, amikor vesztett helyzetben a játékosoknak szükségük van ránk. Amikor nyernek, akkor nem szükséges, hogy főszereplők legyünk az oldalvonal mellett” – tette hozzá a portugál menedzser, aki kitért a Chelsea West Bromwich Albion ellen vívott bajnoki mérkőzésére.

„A játékosok rendelkezésére kell állnunk, amikor hátrányban vannak, és a legutóbbi mérkőzésen, amikor három-nullás hátrányban voltak, sajnáltam őt, mert nagyon szomorú volt és csendben ült a székében. A futball szempontjából nincs mit tanítanom neki. Ez csak egy vélemény. Legyél az oldalvonal mellett, amikor vesztésre állsz, és maradj higgadt, amikor a csapatod vezet” – vélekedett Mourinho.

A Chelsea-t háromszor is bajnoki címig vezető José Mourinho mozgalmas napokon van túl. Két nappal az angol Ligakupa nyolcaddöntője előtt a Newcastle elleni bajnoki mérkőzésen húzta fel magát a portugál menedzser, s most, 48 órával később egykori kedvenc játékosával is összeszólalkozott a kispadoknál.

A mérkőzés egyik legpikánsabb jelenetsorát a két menedzser szolgáltatta, amikor az első félidő közepén heves vitába kezdtek.

José Mourinhót (balra) csak a jó szándék vezérelte (Fotó: theguardian.com)

Már szinte a negyeddöntőben érezhette magát a Chelsea, mégis kiesett az angol Ligakupából: Erik Lamela hajrábeli gólja és a tizenegyespárbaj után a Tottenham jutott tovább.

A 26 éves, 33-szoros angol válogatott középpályás bajnoki meccseken 52-szer lépett pályára a Chelsea-ben, amióta 2018-ban a londoniakhoz szerződött (tétmérkőzésen 86-szor). Barkley 17 évesen debütált az Everton felnőttcsapatában, amelyben 179 mérkőzésen 27 gólt szerzett.

Az Aston Villa menedzsere, Dean Smith boldog, hogy az angol játékos az idény végéig őket erősíti. „Ross megszerzése a klub nagy fogásának számít, biztos vagyok benne, hogy boldogulni fog itt és hasznára válik a csapatnak” – nyilatkozta.

Az Aston Villa a hivatalos oldalán számolt be arról, hogy egy évre kölcsönvette Ross Barkleyt a Chelsea-től.

A Chelsea kölcsönadná három saját nevelésű válogatott labdarúgóját, Callum Hudson-Odoit, Ruben Loftus-Cheeket és Fikayo Tomorit. Frank Lampard vezetőedző pénteken elmondta, csökkenteni szeretnék a keret létszámát hétfőig, mivel akkor ér véget az átigazolási időszak. Hozzátette, a játékosok és a klub számára is a kölcsönadás a legjobb megoldás.

A The Athletic forrásai szerint könnyen lehet, hogy utolsó meccsét játszotta hétvégén a Chelsea-ben Marcos Alonso. A spanyol válogatott bal oldali hátvédet a szünetben cserélte le Frank Lampard a West Bromwich Albion elleni (3–3) bajnokin, a futballista viszont ezt követően nem követte a szokásos protokollt, hanem durcásan felszállt a csapatbuszra ahelyett, hogy a társakkal együtt a stadionban nézte volna végig, ahogy a londoniak 0–3-ról visszakapaszkodnak. Repült is a keretből!

Mendy a Marseille-nél lett profi játékos, majd 2016 és 2019 között a Stade Reims alkalmazásában állt, innen szerződött tavaly nyáron 4 millió euróért cserébe a Rennes-hez. Utóbbi együttesben bő egy év alatt 34 tétmeccsen lépett pályára, 32 gólt kapott és 13-szor őrizte meg kapuját a találattól.

Mendy személye azért is lehet izgalmas, mert a Chelsea-nek egyszer már remekül bejött, hogy egy viszonylag ismeretlen kapust szerzett meg a Rennes-től. A labdarúgót Petr Cechnek hívják, s 2004 nyarát írtuk ekkor. A cseh kapus egyébként maga ajánlotta Mendyt – derül ki a londoniak beszámolójából.

Frank Lampard vezetőedző azzal indokolta a megszerzését, hogy ezzel növeli a versenyhelyzetet Kepa Arrizabalaga és Willy Caballero számára a poszton. Előbbi a világ legdrágábban igazolt kapusa, azonban az új idény eddigi mindkét bajnoki találkozóján gólt kapott a Chelsea a hibái miatt.

A fővárosi gárda egy-egy győzelemmel és vereséggel kezdte a Premier League-szezont.Edouard Mendy személyében szenegáli kapust igazol a Chelsea labdarúgócsapata. A 28 éves hálóőrnek már csak az ilyenkor szokásos orvosi vizsgálaton kell átesnie ahhoz, hogy a francia Rennes-től a londoniakhoz szerződjön, 24 millió euróért.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A CHELSEA–CRYSTAL PALACE PL-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!