James bombája hozta meg az áttörést, a Chelsea sikerrel kezdett

B. L.B. L.
2020.09.14. 21:00
A Chelsea álmoskás első félidő után döntött a Brighton vendégeként (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) nyitó fordulójában a Chelsea 3–1-re legyőzte idegenben a Brighton & Hove Albiont.

ANGOL PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ
BRIGHTON & HOVE ALBION–CHELSEA 1–3 (0–1)
Falmer,
AmEx Stadion.Vezette:Pawson
BRIGHTON:Ryan – White (Gross, 79.), Dunk, Webster – Lamptey, Alzate (Dzsahanbahs, 79.), Bissouma, March – Lallana (Connolly, 45.) – Trossard, Maupay.Vezetőedző:Graham Potter
CHELSEA:Kepa – James, Zouma, Christensen, M. Alonso – Jorginho (Azpilicueta, 85.), Kanté, Loftus-Cheek (Barkley, 61.) – Havertz (Hudson-Odoi, 80.), Werner, Mount.Vezetőedző:Frank Lampard
Gólszerző:Trossard (54.), ill. Jorginho (23. – 11-esből), James (56.), Zouma (66.)

A csapatok között papíron meglévő mintegy 730 millió euró differencia a pályán nem igazán mutatkozott meg, a Chelsea inkább kontrákra próbált építeni, de Werner többet volt lesen, mint helyzetben. A félidő derekán aztán ismét a német csatár került a középpontba, Alzate adta el a labdát saját térfelén, Werner lépett ki, büntetőt harcolt ki, ezt pedig Jorginho könnyedén értékesítette (0–1).

Azt nem mondhatjuk, hogy ettől felszabadult volna a bajnoki címre pályázó együttes, és inkább a hazaiak aktivizálták magukat, főleg Alzate és Maupay révén, de Kepa rendre a helyén volt.

A fordulást követően a megsérülő Lallana helyére beálló Connolly még nem tudott közelről betalálni, az 54. percben viszont már összejött az egyenlítés: Trossard távoli lövése kötött ki a jobb alsóban (1–1).

Szinte még fel sem ocsúdhattak a hazaiak, amikor már ismét hátrányban voltak, James kapott labdát a térfél közepén, kicsit lopta a távolságot, majd szétlőtte a bal felsőt (1–2).

No ezúttal már támadásban is maradtak a vendégek, és nem sokkal később James szöglete után Zouma tekerésével újra betaláltak, innentől pedig már nem volt visszaút.1–3

87.
Azpilicueta jobb oldali beadása veszélytelen.
85.
Meg is volt a csere, Jorginho helyén Azpilicueta tehát a pályán.
84.
Jorginhót kell most ápolni, Azpilicueta érkezik hamarosan a pályára.
81. Lampteyé
az első sárga lap a meccsen.
80. Havert
helyén pedig Hudson-Odoi folytatja.
79.
Kettős csere a hazaiaknál, White és Alzate le, Dzsahanbahs és Gross be.
77.
James szöglete ezúttal nem veszélyes.
76.
Barkley hozta át a labdát az ellenfél térfelére, majd Wernerhez játszott, akinek a lövésébe belevetődtek a védők.
75.
March beadása is a védőké.
71.
Connolly kerülhetett volna újra helyzetbe, de ezúttal sem tudott kapura lőni.
70.
Alonso beadása után nincs veszély.

ITT A HARMADIK CHELSEA-GÓL

66. EZ MÁR GÓL!
James jobb oldali szöglete után Zouma gyenge tekerésébe Webster ért bele, akiről saját kapujába került a labda. 1–3
63. Nyom a Chelsea, de nincs újabb ziccer.
61. Loftus-Cheek
helyére Barkley érkezett.
59. MI MARADT KI?!
Trossard jobb oldali beadása után Dunk került ziccerbe, fejese kevéssel a jobb oldali kapufa mellé szállt.

ITT AZ ÚJABB CHELSEA-GÓL

56. MEGINT VEZET A CHELSEA!
Most James közeledett kicsit, majd távolról szétlőtte a bal felsőt. Óriási gól! 1–2

ITT AZ EGYENLÍTÉS

54. EZ MÁR GÓL!
Trossard szánta el magát lövésre, 20 méteres próbálkozása a jobb alsó előtt megpattanva kötött ki Kepa mellett a kapuban. 1–1
49. Lamptey ment el a szélen, majd lőtte ki Zoumát, akit ápolni kellett. Folytatni tudja, a szöglet után pedig nincs veszély.
47. Connolly
kapott labdát a kapu torkában, de nem tudott már kapu felé lőni.
46. Folytatódik a mérkőzés.

45+4. Véget ért az első félidő.
45+3.
A szöglet és az újabb beadás is veszélytelen.
45+2. WERNER!
Hirtelen ritmust váltott, megindult a kapu felé, majd a rövid alsó felé lőtt, Ryan szögletre mentett.
45. 4 perc a hosszabbítás.
45. Connolly
érkezik Lallana helyére.
44.
Most Lallanát kell ápolni, ő nem is tudja folytatni.
42.
Loftus-Cheek indítását fülelték le Werner elől, nincs ziccer.
36.
Lallana remek passzával Maupay lépett be a 16-oson belülre, de lőnie már nem sikerült.
36. Bissouma
kapott kapáslövésre szögletet a kaputól 18 méterre, eltörte a labdát.
35. HELYZET!
Alzate lopta a távolságot, majd a büntetőterület közelébe érve a jobb alsó felé lőtt, Kepa védett, az ismétlésnél pedig a védők tisztáztak.
30. Maupayt is ápolni kellett.
27.
Lamptey maradt lent, ápolni kell.
26.
Lamptey jobb oldali beadása után Maupay került helyzetbe, de fejesével nem tudott már veszélyt kialakítani, Kepa könnyedén védett.
25. Alzate
17 méteres lökete a bevetődő védőkön halt el.

ITT A VEZETŐ GÓL

23. Jorginho
könnyedén a jobb alsóba gurított. 0–1
22. TIZENEGYES!
Alzate eladta a labdát a saját térfele közepén, Werner kirobbant, eltolta a labdát Ryan mellett, a kapus felborította.
20. Trossard bal oldali beadása után tisztáznak a védők.
19.
Eljut a labda Ryanig, a hazai kapusnak nem kellett nagy védést bemutatnia.
15.
Az ide-oda pattogó labdát végül Zouma vágta ki, Werner pedig már szabadrúgást harcolt ki a kontra során.
14.
Maupay beadása vágódott szögletre.
10.
Most Mount indítása volt kissé hosszú a pattanás miatt Havertznek.
8.
Werner nagyon próbálgatja a leshatárt, eddig inkább sikertelenül.
5. Webster
szánta el magát távoli lövésre, próbálkozása jócskán elkerülte a bal felső sarkot.
3. Werner ment el a jobb oldalon, centerezése kissé hosszú volt a középen érkező Mountnak.
1.
A Chelsea kezdte el a mérkőzést.

ELŐZMÉNYEK

Érdekesség, hogy a két csapat 2020-ban kétszer is megütközött már ebben a szereposztásban, az újévi bajnokin és az augusztusi felkészülési mérkőzésen is az utolsó percekben egyenlítve hozta 1–1-re a meccset a Brighton. Ezt megelőzően viszont a 2018-as két bajnokin is a Chelsea nyert, a házigazda egy 2012-es, felkészülési sikert tud magáénak mondani a párharcban vendéglátóként.

A két csapat eltérő célokért küzd az idényben, a Chelsea a bajnokság negyedik helyezettjeként BL-be jutott, majd alaposan megerősítette a nyáron az eddig sem rossz keretét – érkezett a támadósorba Kai Havertz, Timo Werner és Hakim Zijes, a védelembe Ben Chilwell és Thiago Silva a példának okáért –, amely immár 930.5 millió euróra rúg a transfermarkt.de becslése szerint, ezzel a Premier League harmadik legjobbja (az átlagot tekintve viszont hajszállal leszorul a dobogóról az MU miatt, mindkét listán a Liverpool, Manchester City duó egyik tagja vezet a másik előtt). Viszonyításképpen, a Brighton teljes keretét 198.85 millióra taksálják, amivel csupán öt együttest előz meg.

A Chelsea legutóbbi tíz meccsén legalább egy gól esett a szünet előtt! A vendégként lejátszott meccseket illetően már hétmeccses ez a széria a londoniak összecsapásain. Még egy kis első félidő: a Chelsea a legutóbbi hat meccsén betalált a térfélcserét megelőzően.

A két csapat augusztusi felkészülési mérkőzésén is 1–1-re végeztek a felek (Fotó: AFP)