PL: Besic nélkül, Eto'o-duplával nyert az Everton; kikapott a Spurs

2014.10.26. 16:25
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában a Newcastle United 2–1-re legyőzte idegenben a Tottenhamet, míg az Everton 3–1-re nyert Burnleyben.

Az Everton olyat tett, amire ebben az idényben még nem volt példa: egymás után két bajnokit nyert meg. A legutóbbi, Aston Villa elleni diadal után most a Burnleynek is hármat vágott a liverpooli gárda. Samuel Eto'o már a 4. percben betalált, Romelu Lukaku góljával pedig a szünetben 2–1-re vezetett az Everton. Eto'o aztán a 86. percben beállította a 3–1-es végeredményt. Muhamed Besic a kispadról nézte végig a találkozót.

A Tottenham a 18. percben vezetést szerzett Emmanuel Adebayor találatával, de a Newcastle fordítani tudott, s három ponttal távozott Londonból. A vendégek góljait Sammy Ameobi és Ayoze Pérez szerezte – mindkettejüknek ez volt az első találata a Premier League-ben. Ameobi a második félidő hetedik (!) másodpercében volt eredményes.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ

Burnley–Everton 1–3 (Ings 20., ill. Eto'o 4., 86., Lukaku 29.)
Tottenham Hotspur–Newcastle United 1–2 (Adebayor 18., ill. Sa. Ameobi 46., A. Pérez 58.)
KORÁBBAN
Swansea–Leicester 2–0 (Bony 34., 57.)
West Ham United–Manchester City 2–1 (Amalfitano 21., Sakho 75., ill. David Silva 78.)
Liverpool–Hull City 0–0
Southampton–Stoke City 1–0 (Mané 33.)
Sunderland–Arsenal 0–2 (A. Sánchez 30., 92.)
West Bromwich Albion–Crystal Palace 2–2 (Anichebe 51., Berahino 90+3. – 11-esből, ill. Hangeland 16., Jedinak 45+1. – 11-esből)