PL: bennmaradást érhet az Aston Villa Arsenal elleni sikere

B. A.B. A.
2020.07.21. 23:11
Eddie Nketiah kapufája volt az Arsenal egyetlen igazi gólszerzési lehetősége (Fotó: AFP)
Az Aston Villa 1–0-ra legyőzte az Arsenalt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójának keddi mérkőzésén, ezzel óriási lépést tett a bennmaradás felé.

A legutóbbi 17, Arsenal elleni hazai bajnokiját nem tudta megnyerni az Aston Villa, amelynek a bennmaradás szempontjából kulcsfontosságú volt a győzelem. Az előző héten a Liverpoolt és a Manchester Cityt is legyőző londoniak vezetőedzője, Mikel Arteta hat helyen változtatott az FA-kupa elődöntőjében látott kezdőcsapatán, bekerült többek között Bukayo Saka, Lucas Torreira és az eltiltását letöltő Eddie Nketiah.

Az előző két mérkőzéssel ellentétben ezúttal elvárható volt Arteta együttesétől, hogy irányítsa a játékot, és ennek eleget is tett a vendégcsapat, ám ez helyzetekben nem mutatkozott meg az első félidőben. A túloldalon viszont az Aston Villa élt a kevés lehetőségei egyikével, a 27. percben a bal oldalról érkező szöglet után Tyrone Mings csúsztatott, a hosszún érkező Trezeguet pedig kilőtte a rövid sarkot (1–0). Az Arsenalnak ez volt a 46. kapott gólja a bajnokságban, ebből 21-et pontrúgás után szedett be – ez az arány kiemelkedik a Premier League-ben ebben a kategóriában.

Érezte Artea is, hogy változtatni kell, a szünet után beküldte Granit Xhakát, majd nem sokkal később a Kieran Tierney, Nicolas Pépé kettőst. A tempót némileg sikerült fokozni, az igazi izgalmakra azonban a hajráig várni kellett: előbb a néhány perccel korábban beálló Keinan Davis mehetett ziccerben, de nem tudta megdupláznia a hazaiak előnyét, a kapu mellé lőtt, majd Pépé szögletét követően Nketiah fejese nyomán a kapufáról Pepe Reina ölébe pattant a labda – amelyet a spanyol kapus ekkor sokatmondóan megcsókolt...

Ezzel az egész meccsen kaput sem találó Arsenal ellőtte az összes puskaporát, az Aston Villa a győzelmével pontszámban beérte, és jobb gólkülönbségének köszönhetően megelőzte a még bennmaradást érő helyen álló Watfordot, amely éppen az Arsenalhoz látogat az utolsó fordulóban – az „ágyúsok” számára gyakorlatilag tét nélküli mérkőzésen, a mai vereséggel ugyanis eldőlt, hogy az Arsenal kizárólag az FA-kupa megnyerésével szerepelhet a nemzetközi kupaporondon a következő idényben.