PL: Bale bombájával nyert a Spurs, köpött a macedón

2013.02.03. 16:24
Bale győztes gólt szerzett a <br />West Brom ellen (Fotó: Action Images)
Győzött a Tottenham a West Brom vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában. Az 1–0-ra végződő találkozó mindent eldöntő gólját Gareth Bale szerezte a 67. percben, a Gera Zoltánt nélkülöző birminghamiek a 48. perctől emberhátrányban játszottak Goran Popov kiállítása miatt.

Az első félidőben nem igazán forogtak veszélyben a kapuk, a West Bromnál Shane Long veszélyeztetett, a vendégeknél Gareth Bale tornáztatta meg Ben Fostert, aki állta a sarat. A 39. percben elvesztette csatárát a Tottenham, Jermain Defoe bal bokája megsérült egy labdaszerzésnél, így le kellett cserélni, őt az új szerzemény, Lewis Holtby váltotta. A Spursnél így nem maradt bevethető csatár, ugyanis Emmanuel Adebayor az Afrika-kupán szerepel.

A gól nélküli első félidőt követően a második játékrészben beindultak az események: a 48. percben csúnya jelenetek játszódtak le a pályán, Goran Popov összetűzésbe keveredett Kyle Walkerrel, a WBA macedón védője leköpte a vendégek hátvédjét. Mark Clattenburg résen volt, egyből pirossal kiállította a hazaiak játékosát.

Az emberhátrány még nagyobb terhet rakott a West Brom-játékosok vállára, akik a 67. percig bírták cérnával, akkor jött Gareth Bale, aki 18 méterről a felső sarokba bombázott (0–1). A hazaiak lest reklamáltak, ám a visszajátszások alapján látszott, hogy Holtby egy vonalban volt Jonas Olssonnal.

A hajrában már nem tudott újítani a West Brom, amely immáron hat bajnoki óta nyeretlen, a „sarkantyúsok” pedig egy pontra megközelítették a harmadik Chelsea-t a táblázaton. Bale a Tottenham kilenc idegenbeli PL-meccsén szerzett gólt, csak a Manchester United kiválósága, Robin van Persie volt többször eredményes idegenben (10).