PL: az újrakezdés óta először szereztek pontot – a Tottenham bánta

R. B.R. B.
2020.07.09. 21:05
Harry Kane-ék nem tudtak gólt szerezni a Bournemouth vendégeként (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójában a Tottenham gól nélküli döntetlent játszott a Bournemouth vendégeként, az Everton pedig odahaza 1–1-re végzett a Southamptonnal.

A hazaiknál történt egy súlyosnak tűnő sérülés a Bournemouth–Tottenham találkozón. A második félidő elején Adam Smith balszerencsésen ütközött Ben Daviesszel, lent maradt a földön és percekig ápolni kellett. Végül hordágyon vitték le a védőt.

Adam Smith sérülése:

A hajrában megrezzent a Tottenham hálója, ám kezezés miatt nem adták meg Joshua King gólját.

A Bournemouth a koronavírus-járvány utáni újraindulás óta először szerzett pontot a Premier League-ben, ám a kiesés elől menekülő együttes így is január 2. óta nyeretlen. José Mourinho csapata 2020-ban nyolc idegenbeli bajnoki mérkőzéséből csak egyet nyert meg.

A Bournemouth–Tottenham összefoglalója:

A liverpooli találkozó első említésre méltó eseménye James Ward-Prowse kihagyott tizenegyese volt, ám a Southampton néhány percre rá vezetést szerzett a gólkirályi címre esélyes Daniel Ings révén.

Az Everton még a szünet előtt egalizált, így mindkét csapat egy ponttal lett gazdagabb.

Az Everton–Southampton összefoglalója:

PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ

AFC Bournemouth–Tottenham Hotspur 0–0
Everton–Southampton 1–1 (Richarlison 43., ill. Ings 31.)
Aston Villa–Manchester United 0–3
(B. Fernandes 27. – 11-esből, Greenwood 45+5., Pogba 58.)

Szerda
Brighton & Hove Albion–Liverpool1–3 (Trossard 45., ill. Szalah 6., 76., Henderson 8.)
Manchester City–Newcastle United 5–0
(Gabriel Jesus 10., Mahrez 21., F. Fernández 58. – öngól, David Silva 65., Sterling 91.)

Sheffield United–Wolverhampton Wanderers 1–0(Egan 94.)
West Ham United–Burnley 0–1(Rodriguez 39.)