PL: az új szerzemény volt a nyerőember, sikerrel rajtolt a Newcastle

H. K.H. K.
2020.09.12. 22:53
Callum Wilson góllal mutatkozott be a Newcastle-ben (Fotó: AFP)
A Newcastle United 2–0-ra legyőzte a West Ham Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2020–2021-es idényének 1. fordulójában.

Az első félidőben egyértelműen a Newcastle futballozott veszélyesebben, Steve Bruce együttesének több lehetősége is volt – az újonnan szerződtetett Callum Wilson, valamint Andy Carroll is betalálhatott volna, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott.

Az 56. percben aztán megtört a jég, Wilson megszerezte első gólját a „szarkák” színeiben: az angol válogatott támadó egy megpattanó beadás után megelőzte Fabianski kapust, s közvetlen közelről a bal sarokba pöccintett (0–1).

David Moyes csapata a második játékrészben veszélytelennek bizonyult, a vendégek ráadásul a hajrában Jeff Hendrick villanásával kétgólos előnybe kerültek, és végül 2–0-ra meg is nyerték a mérkőzést.

ANGOL PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ

West Ham United–Newcastle United 0–2 (Wilson 56., Hendrick 87.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Liverpool–Leeds United 4–3 (Szalah 4., 33., 88. – kettőt büntetőből, Van Dijk 20., ill. J. Harrison 12., Bamford 30., Klich 66.)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Crystal Palace–Southampton 1–0
(Zaha 13.) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Fulham–Arsenal 0–3 (Lacazette 8., Gabriel 49., Aubameyang 57.) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!