PL: az „óriásölő” újonc ellen ért véget a Spurs szárnyalása

2018.12.29. 17:56
A Wolves az utolsó 20 percben fordított a Wembleyben – a Spurs öt győzelem után kapott ki ismét a PL-ben (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójában a Tottenham óriási meglepetésre 3–1-re kikapott a Wolverhampton Wandererstől. Bár, ha az előzményeket nézzük, talán nem is akkora sokk az újonc csapat újabb skalpja!

A legutóbbi két PL-meccsén 11 gólt szerző Spurs a Wolves ellen is igyekezett alaposan bekezdeni, és bár az Everton és a Bournemouth ellen összesen négyszer is eredményes Szon Hung Min lehetőségei még kimaradtak, Eriksen tekerését pedig a léc hárította, a 22. percben már megtört a jég: egy ellentámadás végén Kane nem talált megjátszható társat, ezért inkább 23 méterről kilőtte a jobb felsőt (1–0).

Az angol válogatott csapatkapitánya a legutóbb 12, PL-újonc ellen vívott bajnokiján 12 gólban vállalt szerepet, egy gólpassz mellett ez volt a 11. találata.

Nem kellett volna sok ehhez Szon Hung Minnek sem, de az első fél óra végén kevéssel célt tévesztett a lövése, így a házigazda egygólos előnnyel mehetett pihenőre.

A fordulást követően elmaradtak a nagy rohamok, a második félidő derekához érve aktívabbá vált a vendégcsapat, a 72. percben pedig jött is az egyenlítés: Joao Moutinho szöglete után Willy Boly fejesét nem tudta kipiszkálni Hugo Lloris (1–1)!

A 83. percben pedig jött a feketeleves! Raúl Jiménez sunyi lapos lövése Toby Alderweireld lába között átsuhanva a jobb alsó sarokban kötött ki (1–2).

A 87. percben pedig eldőlt a mérkőzés: Hélder Costa kissé hosszan vette át a labdát, de így is ziccerbe került, és a jobb alsóba lőtt (1–3).

A Wolverhampton pedig tovább remekel a nagycsapatok ellen, hiszen a Manchester Cityvel otthon, a Manchester Uniteddel és az Arsenallal idegenben játszott 1–1-et, a Chelsea-ot pedig hazai pályán 2–1-re legyőzte a mostani siker előtt!

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A Newcastle United az első félidőben egyszer találta el a vendéglátó Watford kapuját, ebből speciel gól is született, Matt Richie beívelése után Salomón Rondón fejesével vezettek a „szarkák” (0–1). Ez neki az ötödik találata volt az elmúlt nyolc PL-meccsén, az ezt megelőző 30-on is ennyit jegyzett.

A győzelem viszont így sem jött össze a vendégeknek, mert a hajrában Abdoulaye Doucouré egyenlíteni tudott (1–1).

Az elmúlt egy hét alatt a Chelsea otthonában, majd a Manchester City ellen is nyerő Leicester City lendülete a kiesés elől menekülő Cardiff City ellen tört meg – a vendégek a 92. percben döntötték el a három pont sorsát (0–1), az Everton pedig a szombati 2–6 és a szerdai 5–1 után ezúttal csendesebb meccset játszott – és bukott el a Brighton & Hove Albion otthonában (1–0).

A második félidőben tizenegyest hibázó Fulham is a végén döntött, a Hudderfield (1–0) mind a hét decemberi meccsén kikapott eddig, erre legutóbb a Leicester City „volt képes”, még 2001 áprilisában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ
Brighton & Hove Albion–Everton 1–0 (Locadia 59.)
Fulham–Huddersfield Town 1–0 (Mitrovics 91.)
Leicester City–Cardiff City 0–1 (Camarasa 92.)
Tottenham Hotspur–Wolverhampton Wanderers 1–3 (Kane 22., ill. Boly 72., Jiménez 82., Hélder Costa 87.)
Watford–Newcastle United 1–1 (Doucouré 82., ill. Rondón 29.)
18.30:Liverpool–Arsenal (Tv:Spíler1)

1. Liverpool 19 16 3 43–7 +36 51
2. Tottenham 20 15 5 43–21 +22 45
3. Manchester City 19 14 2 3 51–15 +36 44
4. Chelsea 19 12 4 3 37–16 +21 40
5. Arsenal 19 11 5 3 41–25 +16 38
6. Manchester United 19 9 5 5 37–31 +6 32