PL: Aubameyang Artetát másolta – nem örülhetnek az „ágyúsok”

B. L.B. L.
2020.01.11. 15:28
Aubameyang előtt legutóbb Artetának volt egy PL-meccsen gólja és piros lapja is az Arsenalban (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójának első szombati mérkőzésén az Arsenal csupán 1–1-es döntetlent ért el a Crystal Palace otthonában, igaz, az „ágyúsok” Pierre-Emerick Aubameyang kiállítása miatt a 67. perctől kezdve emberhátrányban játszottak.

Pedig nem indult rosszul a mérkőzés a vendégcsapat és Aubameyang számára, hiszen a 12. percben Lacazette szenzációs passzával kilépett a gaboni támadó, majd a bal alsóba lőtt (0–1).

A fordulást követően Kouyaté harcolt ki helyzetet Jordan Ayew-nak, akinek a megpattanó lövése becsapta Lenót (1–1).

Jordan Ayew előtt legutóbb John Craven volt arra képes Palace-játékosként, hogy egy idényen belül oda-vissza bevegye az „ágyúsok” kapuját – még az 1971–1972-es élvonalbeli bajnokságban…

A vendégek számára a második félidő derekán jött az újabb csapás, Aubameyang próbálta szerelni az oldalvonal mellett Max Meyert, akit nagyon csúnyán megtaposott. A bokasérülést szenvedő németet le is kellett cserélni – Aubameyang pedig videózás után piros lapot kapott.

Érdekesség, hogy Aubameyang a harmadik Arsenal-játékos, aki egy PL-meccsen gólt szerez és piros lapot is kap, legutóbb a csapat mostani edzője, Mikel Arteta hozta ezt össze. A Crystal Palace ellen. Idegenben…

A hajrában még így is nyerhetett volna a vendégcsapat, de Pépé lövésénél a kapufa kisegítette a hazaiakat, így maradt az 1–1.