PL: Arteta és Ancelotti gyenge Everton–Arsenalt látott

2019.12.21. 15:26
Nem sok izgalom volt az Everton és az Arsenal mérkőzésén (Fotó: AFP)
Az Everton gól nélküli döntetlent játszott az Arsenallal a Premier League szombati játéknapjának első mérkőzésén.

Pénteken az Arsenal Mikel Artetát, szombat délelőtt az Everton Carlo Ancelottit nevezte ki új vezetőedzőjének/menedzserének, de a friss bejelentés miatt egyikük sem ült még le csapata kispadjára a szombat kora délutáni bajnokin.

A lelátóról nézték a meccset, és láthatták, hogy bizony mindkét csapatra ráfér valami koncepció, mert az első félidőben mindent láthattak, csak tudatosan felépített támadásokat vagy egyáltalán bármiféle szervezett játékot nem. Bár ha ebből a szemszögből nézzük a szombati játékot, munkába állva mind a ketten csak olyat tehetnek, amivel használnak új csapatuknak…

Az első félidő említésre méltó eseménye Alex Iwobi lecserélése volt, a sérült Everton-játékos helyére Cenk Tosun állt be. Mindent elmond, hogy az első félidő lefújása után még csak fütty sem kísérte a játékot, csak a 40 ezres közönség néma kiábrándultsága. Aztán miután a második félidőből is eltelt negyedóra, már jött az erősödő füttyszó is.

Az Evertont majdnem kisegítette a VAR, miután Lucas Torreira karjára pattant a labda az Arsenal tizenhatosán belül, Kevin Friend játékvezető segítséget kért. Végül úgy döntött, hogy nincs büntető. Az Everton játékosai úgy fogadták el az ítéletet, mint akik nem érdemelnek ilyen segítséget. Ezen a meccsen semmiképpen.

Duncan Ferguson, az Everton megbízott vezetőedzője a végén lecserélte Cenk Tosunt, így Moise Kean után a törökkel is eljátszotta, hogy lehozta a cserét. A skót szakember Fredrik Ljungberghez hasonlóan ez után a meccs után félreáll, és átadja az irányítást az új szakvezetőnek. Az Everton és az Arsenal szurkolói abban bízhatnak, hogy ez minőségi javulást is hoz majd.

ANGOL PREMIER LEAGUE
18. FORDULÓ

Manchester City–Leicester City 3–1 (Mahrez 30., Gündogan 43. – 11-esből, Gabriel Jesus 69., ill. Vardy 22.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!