Emery vereséggel debütált, a Man. City könnyedén nyert Londonban

2018.08.12. 16:50
Unai Emery csapatának nem volt ellenszere Raheem Sterlingék ellen (Fotó: AFP)
A címvédő Manchester City idegenben 2–0-ra legyőzte az Arsenalt a Premier League 2018–2019-es szezonjának első fordulójának záró mérkőzésén. Pep Guardiola csapatában előbb Raheem Sterling, majd Bernardo Silva volt eredményes.

ANGOL PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ

ARSENAL–MANCHESTER CITY 0–2 (0–1)
London, Emirates Stadion. V: Michael Oliver
Arsenal: Cech – Bellerín, Mustafi, Papasztatopulosz, Maitland-Niles (Lichtsteiner, 35.) – Guendouzi, G. Xhaka (Torreira, 70.) – Mhitarjan, Ramsey (Lacazette, 54.), Özil – Aubameyang. Vezetőedző: Unai Emery
Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Mendy – Bernardo Silva, Fernandinho, Gündogan – Mahrez (De Bruyne, 60.), Agüero (Gabriel Jesus, 79.), Sterling (Sané, 87.). Menedzser: Pep Guardiola
G: Sterling (14.), Bernardo Silva (64.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az első igazi tesztje következett Unai Emerynek, aki a címvédő Manchester City elleni mérkőzésen debütált az Arsenal kispadján. A baszk származású szakember finoman fogalmazva sem tudott eddig eredményesen szerepelni Pep Guardiola csapatai elleni, a vasárnapit megelőző tíz meccsből egyet sem tudott megnyerni.

A londoniaknál az új szerzemények közül Szokratisz Papasztatopulosz és a fiatal Matteo Guendouzi is a kezdőcsapatban kapott helyet, míg a túloldalt Rijad Mahrez került be a támadósorba Sergio Agüeróval és Raheem Sterlinggel karöltve. A City kispadján olyan futballisták ültek, mint Kevin De Bruyne, Gabriel Jesus, Vincent Kompany, Nicolás Otamendi vagy éppen Leroy Sané. Meg kell hagyni, veretes névsor...

A Michael Oliver sípszavára kezdődő rangadót a várakozásoknak megfelelően a vendégek kezdték jobban, az első lövést viszont az Arsenal részéről jegyezhettük fel, Aaron Ramsey kissé sután eltalált labdáját Ederson fogta könnyedén. A Manchester City először Sterling révén tesztelte a hazaiak csapatkapitányát, Petr Cech-t, aki a rövidre érkező lövést ütötte szögletre.

A villámgyors angol szélső néhány perccel később ismét reflektorfénybe került, remek egyéni alakítás végén megszerezte a vezetést csapatának: Sterling a bal szélről behúzódva a tizenhatos közepéig vezette a labdát, majd senkitől sem zavartatva a bal sarokba tekert (0–1). A 23 esztendős játékos pályafutása 50. Premier League-gólját jegyezte, a 25-höz 129 mérkőzésre volt szüksége, utána viszont elég volt további 64 találkozó a félszázas határhoz.

Az Arsenal többször is nehézkesen tudta csak kihozni a labdát, nem egyszer kényes területen eladva azt, sőt, egy alkalommal Cech majdnem meglőtte a szezon öngólját, passznak szánt átadása éppen csak elkerülte a kapu jobb oldalát. A sérüléssel is sújtott Arsenal – Ainsley Maitland-Niles helyére a nyáron szerződtetett Stephan Lichtsteiner állt be – az Arsene Wenger-érában nem sűrűn látott magas intenzitású letámadással igyekezett megzavarni a Cityt, ám látható volt, hogy ezen még bőven lesz mit tökéletesítenie Emerynek. Az észak-londoniak Pierre-Emerick Aubameyang és Henrih Mhitarjan lövésével zárták a félidőt, ezek azonban nem okoztak nagyobb riadalmat.

Cech hibája

A fordulás után sok változást nem észlelhettünk, látta ezt Emery is, aki viszonylag korán beküldte Alexandre Lacazette-et. A franciák vb-keretéből kimaradó támadó rögtön lendített a hazaiak szekerén, egy perc sem telt el, és máris helyzetbe került, a tizenhatos vonaláról tett kísérlete nem sokkal kerülte el a bal alsó sarkot.

A Citynek több sem kellett, eggyel magasabb fokozatba kapcsolt, előbb Guendouzi óriási hibáját kihasználva Agüero találta magát ziccerben, s bár ezt még hatalmas bravúrral védte Cech, egy perccel később már ő sem tudott menteni: Benjamin Mendy a második gólpasszát jegyezte, a francia védő a bal szélről tette középre a labdát, a tizenegyespontnál érkező Bernardo Silva pedig állítgatás nélkül a jobb felsőbe bombázott (0–2). A portugál az ötödik gólját szerezte a legutóbbi hét olyan bajnokiján, amikor a kezdőcsapatban szerepelt.

Az Arsenal harmadik cserelehetőségét kihasználva beküldte Lucas Torreirát, aki pazar labdát adott a kilépő Aubameyangnak, a gaboni viszont hiába emelt Ederson felett a kapuba, les miatt nem adták meg a gólt – ezzel pedig ellőtte utolsó puskaporát a hazai együttes.

A Manchester City a mérkőzést végig uralva aratott győzelmet az Emirates Stadionban, az Arsenalnál voltak biztató jelek, de az is látszott, hogy Emerynek bőven lesz még dolga a csapattal.

Korábban
Liverpool–West Ham United 4–0 (Szalah 18., Mané 45+2., 53., Sturridge 88.)
Southampton–Burnley 0–0
Szombat
AFC Bournemouth–Cardiff City 2–0 (Fraser 24., Wilson 91.)
Fulham–Crystal Palace 0–2 (Schlupp 41., Zaha 79.)
Huddersfield Town–Chelsea 0–3 (Kanté 34., Jorginho 45. – 11-esből, Pedro 80.)
Watford–Brighton & Hove Albion 2–0
(R. Pereyra 35., 54.)
Wolverhampton–Everton 2–2 (Neves 44., Jiménez 80., ill. Richarlison 17., 67.)
Newcastle United–Tottenham Hotspur 1–2
Péntek
Manchester United–Leicester City 2–1 (Pogba 3. – 11-esből, Shaw 83., ill. Vardy 92.)

1. Liverpool 1 1 4–0 +4 3
2. Chelsea 1 1 3–0 +3 3
3. Watford 1 1 2–0 +2 3
3. Manchester City 1 1 2–0 +2 3
3. Crystal Palace 1 1 2–0 +2 3
3. Bournemouth 1 1 2–0 +2 3
7. Tottenham 1 1 2–1 +1 3
7. Manchester United 1 1 2–1 +1 3