Liverpooli bakiparádé Arsenal-győzelemmel

2020.07.15. 21:01
Minamino helyzete is kimaradt, vesztesen tért haza Londonból a Liverpool (Fotó: AFP)
Az angol Premier League 36. fordulójában az Arsenal 2–1-re legyőzte hazai pályán a már bajnok Liverpoolt, ami azt jelenti, hogy a vendégcsapat már nem tudja megdönteni a liga pontrekordját.
ANGOL PREMIER LEAGUE

36. FORDULÓ
Arsenal–Liverpool 2–1(Lacazette 32., Nelson 44., ill. Mané 20.)

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI!

Igazi tétje nem volt az Arsenal és a Liverpool összecsapásának. Esetleg annyi, hogy a Liverpool – elvileg – a Manchester City PL-pontrekordjára hajtott, az Arsenal pedig a már amúgy is kutya egy idényét igyekezett fényezni.

Igazából az első félidőben az Liverpool irányított, és bár túl sok helyzetet nem alakított ki, de attól még hibára tudta kényszeríteni a londoniak védőit. Az egyik ilyen akcióból sikerült is megszereznie a vezetést a Vörösöknek. A 20. percben Martínez nem túl jó kirúgását lefülelték a vendégek, és villámgyors, remekül kijátszott támadás végén Mané szerzett könnyű gólt 6 méterről. 0–1

Folytatta a támadásokat a Liverpool, és amikor félóra telt el a meccsből, a hazai szurkolók elégedetlenkedve vehették tudomásul, hogy a kedvenceiknek egy fia próbálkozásuk sem akadt.

Talán megsajnálta őket Van Dijk, a Liverpool szuperhátvédje, mert nem figyelt oda, és úgy tette hazafelé a labdát, amelyre lecsapott Lacazette, elhúzta a kapus mellett, majd belőtte az egyenlítő gólt. 1–1

Annyira nem volt benne ez a gól a meccsben, hogy mindenki meglepődött, a liverpooliak olyannyira, hogy még a félidő előtt ajándékoztak egy újabb gólt az Arsenalnak. Történt, hogy a 44. percben Alisson adta el utolsó emberként a labdát Lacazette-nek, aki azonnal középre adott, ahol a szabadon álló Nelson átvette a labdát, majd a kapu jobb oldalába lőtt. Ámult Alisson, ámult Klopp, ámult az Arsenal szurkolóserege. Júliusban jött a vörös Mikulás... 2–1

Az első félidő sem volt körömrágóan izgalmas, de a második félidő kifejezetten unalmasra sikeredett. Több helyzete volt a Liverpoolnak, de Szalah és Mané élen állt az elpuskázásukban. Az Arsenal védekezett, de a támadásokra már nem maradt ereje. Az utolsó negyedórát valamelyest megnyomta a bajnok, de hiába. Az Arsenal nem nagyon látta Alisson kapuját, mégis otthon tartotta a három pontot. Jellemző, hogy a kaput veszélyeztető lövésből csak hármat tudott felmutatni az Arsenal a Liverpool 24-ével szemben, mégis nyert. Ezzel a Liverpool a PL-pontrekordtól is elbúcsúzhatott, bár ezt a látottak alapján aligha bánja.

A mérkőzés összefoglalója

KORÁBBAN
Burnley–Wolverhampton Wanderers 1–1(Wood 94. – 11-esből, ill. R. Jiménez 76.)
Manchester City–AFC Bournemouth 2–1(D. Silva 6., Gabriel Jesus 39., ill. D. Brooks 88.)– bővebben itt!
Newcastle United–Tottenham Hotspur 1–3(Ritchie 56., ill. Szon Hung Min 27., Kane 60., 94.)