Ráfázott a kihagyott helyzeteire az Arsenal

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.07.07. 21:10
Remek első félidő után döntetlen (Fotó: AFP)
Az Arsenal nagy lehetőséget szalasztott el: elpuskázott helyzetei miatt a londoniak csak 1–1-es döntetlent játszottak odahaza az előttük álló Leicester Cityvel a Premier League 34. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ
Arsenal–Leicester City 1–1 (Aubameyang 21., ill. Vardy 83.)
Kiállítva:
Nketiah (75., Arsenal)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Rossz formában tért vissza a kényszerszünet után a Leicester City, de még mindig a negyedik helyen állva utazott el az Arsenal otthonába – az „ágyúsok” pedig egyre jobban futballoznak, mostanában gólt sem kapnak, és Emiliano Martínez a „rókák” ellen is remekül védett.

Akárcsak a másik oldalon Kasper Schmeichel, aki, ha nem idézi meg édesapját többször is az első félidőben, akkor négygólos előnnyel tért volna pihenőre az Arsenal, amely azért egyszer betalált, Pierre-Emerick Aubameyang révén. A támadó ezzel Thierry Henry nyomába eredt, legalábbis abban a tekintetben, hogy egymás után kétszer is eljutott egy idényben húsz gólig a ligában, miként nagy elődje (Henry 2002 és 2006 között sorozatban termelt ilyen jól).

De nem adta fel a Leicester, a futball nagy törvénykönyve szerint jöttek is a helyzetek a vendégektől, csak éppen ők meg a hazai kapus eszén nem tudtak túljárni, és David Luiz is remekül futballozott a védelem tengelyében.

Mindkét csapat eljutott egy-egy meg nem adott gólig, de a második játékrész már nem hozott annyi helyzetet és látványos jelenetet, mint az első.

A hazaiak menedzsere, Mikel Arteta bedobta a Joe Willock, Eddie Nketiah kettőst, amelyből utóbbi szinte azonnal kiállíttatta magát, nyújtott lábbal lépett oda ellenfelének, így sokkal izgalmasabb lett a hajrá.

Amelyben már négy csatárral operált a Leicester, és meg is lett ennek az eredménye, mert James Vardy megszerezte a 10. gólját is az Arsenal ellen. Nagy lehetőséget szalasztott el tehát az Arsenal, a londoniak csakis saját magukat okolhatják a győzelem elmaradásáért. 1–1