PL: Agüero-mesternégyes, De Bruyne megelőzte Messit

2018.02.10. 20:22
Agüero négy gólig, De Bruyne három gólpasszig jutott a Leicester ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójában a Manchester City a második félidei Sergio Agüero-mesternégyessel 5–1-re kiütötte a Leicester Cityt.

A bajnokságot toronymagasan vezető manchesteriek villámrajtot vettek, és már a 3. perc legelején vezetéshez jutottak: De Bruyne jobb oldali beadása után Sterling közelről nem rontott (1–0), megszerezve 15. PL-gólját a szezonban.

Legutóbb az 1992–1993-as idényben volt arra példa, hogy a Manchester Cityben egy angol játékos legalább 15 gólig jusson egy PL-idényben, akkor David White 16-tal zárt.

A félidő derekához érve hatalmas helyzetet puskázott el a házigazda, a Leicester pedig pillanatokkal később büntetett: Vardy a tétovázó Laporte-ra rávezette a labdát, majd kilőtte a jobb alsót (1–1).

Vardy lett az első játékos a PL történetében, aki egy szezon alatt bevette az Arsenal, a Chelsea, a Liverpool, a Manchester City, a Manchester United és a Tottenham kapuját is!

A játékrész hátralévő idejében Schmeichel került a középpontba, előbb Fernandinho, majd De Bruyne lövését hárította – amikor pedig már mellette is elvitte a labdát Sterling, egyik védője kisegítette.

A fordulást követően aztán rögvest újra betalált a City, De Bruyne előkészítése után ezúttal Agüero talált be, ez a forgatókönyv pedig annyira megtetszett a hazaiaknak, hogy az 53. percben megismételték (3–1).

Agüero sorozatban a hetedik meccsen szerzett gólt hazai pályán, manchesteri pályafutása során először volt erre képes. De Bruyne? A mostani három gólpasszával a 2012-es idény kezdete óta 77 asszisztnál jár az európai topligákban, ezzel megelőzte Lionel Messit a vonatkozó időszakban (76). Az argentin holnap persze visszaveheti az első helyét a rangsorban, az FC Barcelona a Getafét fogadja.

Mahrez beállása sem segített a Leicesteren (Fotó: AFP)

A játék képe nem sokat változott – pedig beállt a „sztrájkját” megtörő Rijad Mahrez is a vendégeknél –, a manchesteriek sorra dolgozták ki a helyzeteket, óriási mezőnyfölényt alakítottak ki, a 77. percben pedig jött az újabb gól: Schmeichel hibája után Agüero emelte át a dán kapust (4–1).

Az argentin támadó csatlakozott az Alan Shearer, Thierry Henry, Harry Kane trióhoz: immáron ők négyen mondhatják el magukról, hogy négy egymást követő PL-szezonban is legalább 20 gólig eljutottak.

A hajrában beállt az U17-es vb-győztes – a torna legjobb játékosának megválasztott – Phil Foden is a házigazdánál, s egy gólpasszt ki is osztott gyorsan, más kérdés, hogy túl sok köze nem volt hozzá: Agüero távoli bombája a lécről vágódott a hálóba (5–1).

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ

Manchester City–Leicester City 5–1 (Sterling 3., Agüero 48., 53., 77., 90., ill. Vardy 24.)
KORÁBBAN
Tottenham Hotspur–Arsenal 1–0 (Kane 49.)
Everton–Crystal Palace 3–1 (Sigurdsson 46., Niasse 51., T. Davies 75., ill. Milivojevics 83. – 11-esből)
Stoke City–Brighton & Hove Albion 1–1 (Shaqiri 68., ill. Izquierdo 32.)
Swansea City–Burnley 1–0 (Ki Szung Jung 81.)
West Ham United–Watford 2–0