PL: Adebayor szállította a Spurs győzelmét Swansea-ben

2014.01.19. 16:23
Emmanuel Adebayor duplázott a Swansea ellen (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójában a Tottenham Hotspur a duplázó Emmanuel Adebayor vezetésével nyert a Swansea vendégeként. A házigazdák temérdek lehetőséget puskáztak el, leginkább magukat okolhatták, hogy a 71. percre már háromgólos hátrányban voltak. Onnantól pedig már erejük és hitük sem nagyon maradt. A forduló rangadóját, a 17 órakor kezdődő Chelsea–MU rangadót a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

A Swansea került mezőnyfölénybe a találkozó elején. A hazaiak egymás után vezették az akciókat, és lövésekig is jócskán eljutottak – Wilfried Bony a lécet bombázta telibe, majd percekkel később erősen büntetőgyanús szituációban őt lökték meg egy hazai szögletnél a Tottenham tizenhatosán belül –, de a kimaradt helyzetek megbosszulták magukat. Az addig keveset, de leginkább semmit sem mutató vendégek megszerezték a vezetést.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az angol bajnokság 2013–2014-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A 35. percben Adebayor remekül érkezett a hosszún egy jobb oldali beívelésnél, és közelről a földre fejelt labdája a kapuban kötött ki (0–1). Egy perc múlva ziccerig kipasszolt akciót hibázott el a Tottenham – Nacer Chadli lőtt a kapu fölé a jobbösszekötő helyéről –, az addig energikus Swansea megrendülni látszott. Jól jött a walesieknek a szünet.

A fordulás után neki is estek a hazaiak a vendégeknek, ráadásul Swansea-játékos talált a kapuba az 53. percben, pech, hogy Chico öngólt szerzett. Nacer Chadli a jobb szélen hagyta faképnél a védőjét, erővel centerezett, és labdája alighanem a túloldalon lett volna bedobás, ha a 26 éves spanyol védő nem spiccel bele középen. (0–2).

A találkozó a második félidő közepén dőlt el. A Swansea erőtlenül, egyre kevesebb hittel támadgatott, a Tottenham viszont egyre nagyobb önbizalommal kontrázott. Adebayor a 69. percben szemrehányóan kérte számon Moussa Dembélén, hogy ziccerében lövéssel próbálkozott, és nem passzolt – neki ugyanis a hazai kapussal sem lett volna dolga –, aztán a 71. percben már nem kesergett. Danny Rose húzott el a bal oldalon, a beadását a 11-es pontnál Adebayor átvette, és egy testcsel után a kiszolgáltatott Gerhard Tremmel mellett ziccerben a hálóba helyezett (0–3).

A vendégek figyelme háromgólos előnynél kihagyott, ezt használta ki a 78. percben Bony, aki kilőtte a vendégkapu bal oldalát (1–3). A Spurs védelme közelről asszisztált a lövéshez, de még az akcióhoz is.

Ez volt a londoniak zsinórban negyedik győzelme, és a hatodik, veretlenül megvívott bajnokijuk. A Swansea hullámvölgye pedig tovább tart: zsinórban három vereség – igaz, a két manchesteri gigász után jött a Spurs –, és immár nyolc meccse nyeretlen a sereghajtó. Pedig négyszer játszhattak otthon a walesiek, de ebből tizenkét pontból csak egyet tartottak meg.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ
Swansea City–Tottenham 1–3 ((Bony 78., ill. Adebayor 35., 71., Chico 53. – öngól)