PL: a Wolverhampton ismét legyőzte az MU-t; kiesett a Fulham

2019.04.02. 22:38
Mike Dean 100. piros lapját Ashley Young kapta (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában a Wolverhampton Wanderers hazai pályán 2–1-re legyőzte a Manchester Unitedet. A keddi játéknap másik mérkőzésén a Fulham 4–1-re kikapott a Watford otthonában, így matematikailag is biztossá vált, hogy búcsúzik a Premier League-től.

A Manchester Unitednek volt miért visszavágnia a Wolverhamptonnak (a „farkasok” két hete kiejtették a „vörös ördögöket” az FA-kupából), ennek megfelelően jobban kezdett a vendégcsapat, és Scott McTominay átlövésének köszönhetően viszonylag korán a vezetést is megszerezte. Sokáig azonban nem kellett várni az egyenlítésre, a bombaformában lévő Raúl Jiménez kiugratása után Diogo Jota vette be David de Gea kapuját.

A második félidőből tíz perc telt el, Ole Gunnar Solskjaer csapata pedig emberhátrányba került: Ashley Young egy rossz ütemű becsúszásért megkapta a második sárga lapját, így a játékvezető kiállította. Érdekesség, hogy a Premier League-ben ez volt a 100. piros lap, amelyet Mike Dean osztott ki.

Ennek ellenére a folytatásban is inkább a manchesteriek voltak veszélyesebbek, újabb gólt azonban a hazaiak szereztek: egészen pontosan egy kapu előtti kavarodás végén Chris Smallingról került a labda a saját hálójába.

A ráadásban Ivan Cavaleiro életerős lövése a lécen csattant, de újabb gól már nem esett – a Wolves az FA-kupa után a bajnokságban is megverte a Manchester Unitedet, amely sorozatban a harmadik idegenbeli tétmérkőzését veszítette el.

A Wolverhampton–Manchester United találkozó összefoglalója

A keddi játéknap másik meccsén a Watford Abdoulaye Doucouré góljával szerzett vezetést, ám a Fulham Ryan Babel találatával még a szünet előtt egyenlített. A második félidőben aztán sebességet váltott a hazai együttes, Will Hughes, Troy Deeney és Kiko Femenía is betalált, így a Watford végül könnyedén otthon tartotta a három pontot. A Fulham számára viszont végzetesnek bizonyult a vereség, hiszen ezzel matematikailag is eldőlt, hogy a csapat – a Huddersfieldhez hasonlóan – búcsúzik a Premier League-től.

A Watford–Fulham mérkőzés összefoglalója

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ

Wolverhampton Wanderers–Manchester United 2–1 (McTominay 13., ill. Diogo Jota 25., Smalling 77. – öngól)
Watford–Fulham 4–1 (Doucouré 23., W. Hughes 63., Deeney 70., Kiko Femenía 75., ill. Babel 33.)