PL: a végén döntött a Pool, a 96. percben mentett pontot az Arsenal

B. L.B. L.
2019.11.23. 17:59
A Liverpool továbbra is szárnyal: 13 forduló után 37 ponttal áll a gárda (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójában a Liverpool a végjátékban döntött a Crystal Palace otthonában. Az Arsenal a 96. percben mentett pontot.

Az éllovas a második félidő elején Sadio Mané két kapufás góljával szerzett vezetést a Crystal Palace otthonában, de a házigazda nem adta fel, és bár Benteke félollója még nem eredményezett gólt, Zaha a 82. percben már egyenlített.

Sokáig nem örülhet Roy Hodgson csapata, a 85. percben ugyanis jött Roberto Firmino, és az össze-vissza pattogó labdát a kapuba vágta. A végjátékban Zaha újabb ziccere már kimaradt, a Liverpool így 12. sikerét is megszerezte a most folyó bajnokságban (1–2).

Az Arsenal hamar hátrányba került a Southamptonnal szemben, Bertrand gyorsan elvégzett szabadrúgása után Ings lőtt a jobb alsó sarokba, de hamar jött az egyenlítés Lacazette lövésével.

A 71. percben büntetőhöz jutott a vendégcsapat, és bár Ward-Prowse elsőre még kihagyta, a kipattanót már bevágta. Amikor már úgy tűnt, mind a hét meccsen vendégsiker születik, jött Lacazette, és a 96. percben megmentett egy pontot (22).

A Leicester City nagy fölénye „természetesen” egy kontra végén eredményezett gólt, Vardynak volt szíve leadni a labdát, így Ayoze Pérezé lett a vezető gól a Brighton otthonában, majd egy újrarúgatott büntetőből Vardy is megszerezte újabb találatát (0–2).

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ
West Ham United–Tottenham 2–3 (Antonio 73., Ogbonna 96., ill. Szon Hung Min 36., Lucas Moura 43., Kane 49.)
Arsenal–Southampton 22 (Lacazette 18., 96., ill. Ings 8., Ward-Prowse 71.)
AFC Bournemouth–Wolverhampton 1–2 (Cook 59., ill. Moutinho 21., R. Jiménez 31.)
Brighton–Leicester City 0–2 (A. Pérez 64., Vardy 82. – 11-esből)
Crystal Palace–Liverpool 1–2 (Zaha 82., ill. Mané 49., Firmino 85.)
Everton–Norwich City 0–2 (Cantwell 54., Srbeny 93.)
Watford–Burnley 0–3 (Wood 53., Barnes 82. – 11-esből, Tarkowski 87.)
Manchester City–Chelsea 2–1 (De Bruyne 29., Mahrez 37., ill. Kanté 21.)