PL: a válogatott kapus 11-est védett, liverpooli siker hajrágólokkal

2018.10.21. 19:20
Légi balett James Tomkins és Richarlison előadásában (Fotók: AFP)
Az Everton hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Crystal Palace-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

A liverpooli csapatban bemutatkozott a combsérüléséből felépülő André Gomes, akit az Everton a nyáron vett kölcsön az FC Barcelonától. Csapattársát, Yerry Minát nem cserélte be Marco da Silva, a „kékek” menedzsere, így a kolumbiai középhátvéd angol bajnoki debütálására még várni kell.

A gól nélküli első félidő után a Crystal Palace a másodikban könnyedén megszerezhette volna a vezetést, ám az 59. percben Luka Milivojevics tizenegyesét Jordan Pickford lábbal hárította. Az angol válogatott kapus a legutóbbi hat, neki rúgott büntetőből hármat kivédett a PL-ben, és csapata az előző két alkalommal meg is nyerte az adott mérkőzést.

MILIVOJEVICS KIHAGYOTT TIZENEGYESE

Jordan Pickford bravúrjával nagyban hozzájárult az Everton győzelméhez

Most is. A hajrában ugyanis az Evertonban két csereember, Dominic Calvert-Lewin és Cenk Tosun is betalált három perc leforgása alatt, így a liverpooli csapat otthon tartotta a három pontot.

CALVERT-LEWIN, 1–0

TOSUN, 2–0

Az Everton 2017 januárja óta először nyert meg sorozatban három Premier League-meccset. A harmadik győzelmet akkor is a Crystal Palace ellen könyvelte el a gárda.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ

Everton–Crystal Palace 2–0 (Calvert-Lewin 87., Tosun 89.)

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Huddersfield Town–Liverpool 0–1 (Szalah 24.)
AFC Bournemouth–Southampton 0–0
Cardiff City–Fulham 4–2 (J. Murphy 15., B. Reid 20., Paterson 65., Harris 88., ill. Schürrle 11., Sessegnon 34.)
Manchester City–Burnley 5–0 (Agüero 17., B. Silva 55., Fernandinho 56., Mahrez 83., Sané 90.)
Newcastle United–Brighton & Hove Albion 0–1 (Kajal 29.)
West Ham United–Tottenham Hotspur 0–1 (Lamela 44.)
Wolverhampton Wanderers–Watford 0–2 (Capoue 20., R. Pereyra 21.)
Chelsea–Manchester United 2–2 (Rüdiger 21., Barkley 96., ill. Martial 55., 73.)