PL: a Spurs 3–0-ra vezetett, mégsem tudta legyőzni a West Hamet

K. T. I.K. T. I.
2020.10.18. 19:28
Harry Kane remek lövése a 16. perc végéről – ezzel már 3–0-ra vezetett a Spurs (Fotó: AFP)
A West Ham United óriási mélységből kapaszkodott vissza és végül a 94. percben született bombasztikus Manuel Lanzini-góllal 3–3-as döntetlent játszott a Tottenham otthonában.

2001-ben a Manchester United 5–3-ra verte a Tottenhamet. Hogy a Premier League-klasszikusnak számító mérkőzés hogy jön ide? A Spurs három góllal vezetett már aznap, és onnan nem jött össze számára a győzelem. Sőt, még a pontszerzés sem.

Azóta 87 olyan meccsük volt a londoniaknak, ahol legalább háromgólos előnybe sikerült kerülniük – mindegyiket megnyerték.

Most 16 perc kellett José Mourinho csapatának, hogy háromgólos vezetést szerezzen, Szon Hung Min, majd kétszer Harry Kane talált Lukasz Fabianski kapujába. Ezzel pedig, úgy tűnt, a Tottenham le is rendezte a meccset (3–0). A Spurs dominálta a játékot, a West Ham egy-egy kontrából veszélyeztetett. A percek pedig csak teltek.

A második félidőben aztán fokozatosan átvette az irányítást David Moyes együttese. Vagy talán Mourinho döntött úgy, hogy kár rohanni, át lehet adni a területet a városi riválisnak, aztán egy kontra végén végképp kiütni azt. Ezt a taktikát pedig a villámléptű Gareth Bale beküldése is segíthette volna. Bale pályára is lépett, a feltételes mód oka sokkal inkább az, hogy a walesi beszállása végül semmi segítséget nem jelentett – a véghajrában két ziccert is épp a Realtól visszatért szélső puskázott el.

Ez pedig nem fért bele.

Nem.

Merthogy a 82. percben szépített a West Ham, a 85. minutumban pedig Davinson Sánchez öngóljával már egyetlen találatra zárkózott fel (3–2). A Moyes-gárda vérszemet kapott, kitámadott, erre jöttek a Tottenham-kontrák és a Bale-hibák. Végül pedig a csattanó. A bombasztikus csattanó...

A 94. percben egy rövidre sikerült felszabadítás után a néhány éve még a Juventusszal is hírbe hozott Manuel Lanzini jó 30 méterről óriási dugót vágott Hugo Lloris kapujának bal felső sarkába – ezzel 3–3.

Bale 2013 után először játszott meccset a PL-ben – a visszatérés emlékezetesre sikerült, ám aligha ilyen emlékeket szeretett volna szerezni.