PL: a Southampton elvette az Everton veretlenségét

H. D.H. D.
2020.10.25. 16:53
A Southampton elvette a listavezető Everton veretlenségét (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójának vasárnapi játéknapján a listavezető Everton 2–0-ra kikapott a Southampton vendégeként, így elveszítette a veretlenségét.

A bajnokságot két vereséggel kezdő, legutóbbi három találkozóját azonban veretlenül lehozó Southampton a listavezető Evertont is meglepte.

Igaz, Carlo Ancelotti csapata 20 perc játék után vezetést is szerezhetett volna, Gylfi Sigurdsson lövése után azonban a kapufa kisegítette a hazaiakat. Nem sokkal később jött a büntetés, James Ward-Prowse 10 méterről lőtte ki a kapu jobb oldalát. 1–0

James Ward-Prowse gólja

Tíz perc sem telt el, érkezett az újabb hazai gól, amelyet az elsőhöz hasonlóan Danny Ings készített elő: a 35. percben az angol csatár beadása után Ché Adams köszönt be. 2–0

Ché Adams gólja

A második félidőben az Everton nem tudta feltörni a Southampton védelmét, sőt a 72. percben még emberhátrányba is került: Lucas Digne kapott piros lapot a Kyle Walker-Peters elleni szabálytalansága után.

Lucas Digne kiállítása

A folytatásban már nem változott az eredmény, így a Southampton 2–0-ra nyert, az Everton pedig elveszítette a veretlenségét – jobb gólkülönbségének köszönhetően azonban így is vezeti a tabellát.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ
Southampton–Everton 2–0 (Ward-Prowse 27., Ché Adams 35.)
Kiállítva: Digne (72., Everton)
KÉSŐBB
Wolverhampton Wanderers–Newcastle United 1–1 (R. Jiménez 80., ill. J. Murphy 89.)
Arsenal–Leicester City 0–1 (Vardy 80.)