PL: a sereghajtó ellen megszakadt a Chelsea rossz sorozata

2018.02.12. 22:54
A sereghajtó ellen megszakadt a Chelsea rossz sorozata (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójában a címvédő Chelsea otthon 3–0-ra legyőzte a sereghajtó West Bromwich Albiont.

A Chelsea pocsék formában, két, háromgólos vereséggel várta a hétfő esti mérkőzést, viszont a lehető legjobb ellenféllel találkozott: a sereghajtó West Bromwich a legutóbbi 16 meccséből egyet sem nyert meg a Stamford Bridge-en (3 döntetlen, 13 vereség). Az eddigi utolsó sikert 1983 novemberében a Ligakupában elért 0–1 jelentette…

Az első negyedórában ennek ellenére a vendégek uralták a meccset, Sturridge korai sérülése után Jay Rodríguez állt be, de az ő lehetőségei és Rondón fejese is elkerülte a kaput.

Ezt követően átvette az irányítást a Chelsea, bár eleinte mindent Fosterbe lőttek a hazaiak: a hosszún érkező Zappacosta és a középen ziccerbe kerülő Giroud is így tett.

A 25. percben megtört a jég Hazard kapta vissza Giroud nagyon finom mozdulata után a labdát, amelyet a jobb alsóba lőtt (1–0).

Az első játékrészben a házigazda 12-szer lőtt kapura, ebből négyszer találta csak el a kaput – ez persze még mindig jobb arány, mint a vendégek öt per semmije…

Az 57. perchez érve kétszer is egyenlíthetett volna a West Bromwich, előbb Rondón erőszakos labdaszerzése után Courtois mentett nagyot, majd a szöglet után Evans fejese kerülte el kevéssel a bal felső sarkot.

A 63. percben aztán büntetett a Chelsea: Fabregas sarokkal játszott egy kis védelmi segítséggel Moseshez, aki nem hibázott (2–0).

A 71. percben végleg eldőlt a meccs, Hazard lőtte ki szépen a tizenhatos vonaláról a kapu bal oldalát, így a Chelsea 3–0-ra nyert.