PL: a Newcastle 94. perces góllal legyőzte a Chelsea-t

B. L.B. L.
2020.01.18. 20:31
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában a Newcastle United hazai pályán Isaac Hayden 94. perces góljával 1–0-ra legyőzte a Chelsea-t.

Az első félidőben előbb Joelinton, majd a túloldalon Tammy Abraham kísérleténél avatkozott játékba a léc, pillanatokkal ezt követően pedig Kanté löketénél kellett Dúbravkának bravúrt bemutatnia.

Végig a Chelsea támadott, mégis a Newcastle szerezte a gólt (Fotó: AFP)

A fordulást követően Mount előkészítése után Willian nem találta el a kaput nagy helyzetben, a hajrában pedig Abraham előtt adódott két gólszerzési lehetőség, de ezen a napon a Chelsea-nek semmi sem jött össze a kapu előtt.

A végjátékban Joelinton rontott ziccert, ám a 94. percben így is nyert a Newcastle: egy szöglet után nem tudtak tisztázni a „kékek”, Saint-Maximin bal oldali beadása után pedig Hayden közelről megszerezte a győztes gólt (1–0)!

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
Watford–Tottenham Hotspur 0–0

Arsenal–Sheffield United 1–1 (Martinelli 45., ill. Fleck 83.)
Brighton–Aston Villa 1–1 (Trossard 38., ill. Grealish 75.)
Manchester City–Crystal Palace 22 (Agüero 82., 87., ill. Tosun 39., Fernandinho 90. – öngól)
Norwich–AFC Bournemouth 1–0 (Pukki 33. – 11-esből)
Southampton–Wolverhampton Wanderers 2–3 (Bednarek 15., S. Long 35., ill. Pedro Neto 53., R. Jiménez 65., 76. – az elsőt 11-esből)
West Ham United–Everton 1–1 (Diop 40., ill. Calvert-Lewin 44.)
Newcastle United–Chelsea 1–0 (Hayden 94.)