PL: a Man. City hármat vágott a szünet után a Sotonnak

2017.04.15. 20:24
Vincent Kompany így örült a góljának (Fotó: AFP)
A Manchester City gól nélküli első félidő után 3–0-ra nyert a Southampton otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 33. fordulójában.

Ez volt a hatodik olyan mérkőzés a Premier League mostani szezonjában, amelyen az első félidőben egy lövés sem találta el a kaput.

A hazaiak a szünet után sem voltak túl veszélyesek, a City viszont háromszor is betalált. Az 55. percben Vincent Kompany fejjel szerezte meg a vezetést a vendégeknek. A sérülékeny belga védő 2015 augusztusa óta először volt eredményes az angol élvonalban, igaz, azóta ez volt mindössze a 17. mérkőzése.

Ezután még sokáig nyílt volt a találkozó, a hajrában aztán négy perc alatt Leroy Sané és Sergio Agüero is bevette a Soton kapuját.

PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ
Southampton–Manchester City 0–3
(Kompany 55., L. Sané 77., Agüero 80.)

KORÁBBAN
Tottenham–Bournemouth 4–0 (Mousa Dembélé 16., Szon Hung Min 19., Kane 48., Janssen 92.)
Crystal Palace–Leicester City 2–2 (Cabaye 54., Benteke 70., ill. Huth 6., Vardy 52.)
Everton–Burnley 3–1 (Jagielka 49., Mee 71. – öngól, R. Lukaku 75., ill. Vokes 52. – 11-esből)
Stoke City–Hull City 3–1 (Arnautovic 6., Crouch 66., Shaqiri 80., ill. Maguire 51.)
Sunderland–West Ham United 2–2 (Hazri 26., Borini 90., ill. A. Ayew 5., Collins 47.)
Watford–Swansea 1–0 (Capoue 42.)