PL: a Liverpoolt nem tudta megtréfálni a Wolves

2018.12.21. 22:57
Szalah már 11 gólnál jár a szezonban (Fotó: AFP)
Mohamed Szalah szezonbeli 11. góljával valamint Virgil van Dijk találatával 2–0-ra nyert a Liverpool a Wolverhampton otthonában, ezzel őrzi vezető helyét az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League), így 2013 után ismét az élről várhatja a legendás december 26-ai (Boxing Day-i) fordulót.

A legutóbbi négy szezonban az nyerte a Premier League-t, aki a karácsonyi fordulót az élről kezdhette meg. A legutolsó csapat, amely számára nem hozott szerencsét a Boxing Day épp a Liverpool volt, akkor még Brendan Rodgersszel a kispadon...

Most Jürgen Klopp próbálhat szerencsét!

A Liverpool ugyanis Mohamed Szalah 18. percben született góljával megszerezte a vezetést (0–1), majd a második félidőben a középhátvéd Virgil van Dijk csatárklasszisokat idéző befejezését követően (0–2) be is biztosította győzelmét a Wolverhampton otthonában.

Hiába nyerte meg a Wolves a legutóbbi három bajnokiját, köztük az akkor még dobogós Chelsea-t, a Liverpoolon nem sikerült kifogni Nuno tanítványainak.

Szalah szezonbeli tizenegyedik találatával a Premier League góllövőlistájának élére állt, ráadásul ez volt a nyolcadik meccse a 2018–2019-es kiírásban, amikor legalább egy gólt és gólpasszt jegyzett. Ez szintén a legtöbb az évadban.