PL: a Liverpoolnak megvan a 15. sikere, gálázott a Tottenham

B. L.B. L.
2019.12.07. 17:52
A Liverpool ezúttal a Bournemouthszal bánt el (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójában a 15. sikerét szerezte meg a Liverpool, ezúttal a Bournemouth volt a szenvedő fél, José Mourinho Tottenhamje pedig darabokra szedte a Burnleyt.

A Liverpool a felek legutóbbi négy egymás elleni mérkőzését összesen 14–0-val nyerte meg, az előző hat PL-meccsét behúzta, az idénybeli 15-ből 14 győzelem és egy döntetlen volt a mérlege – míg a Bournemouth sorozatban négy PL-találkozót bukott el.

Az országos kettes a 35. percig csendesen csordogált, de Aké kiválását pillanatok alatt megbüntette az éllovas: Henderson a saját térfeléről indította szenzációs labdával Oxlade-Chamberlaint, aki estében talált a kapuba (0–1).

Még az első félidőben el is döntötte a három pont kérdését a Liverpool, Szalah parádés mozdulattal, sarokkal hozta hatalmas helyzetbe Keitát, aki nem hibázott (0–2).

Oxlade-Chamberlain volt a 15., Keita a 16. Liverpool-játékos, aki gólt szerzett ebben a PL-idényben, ennél csak a 2015–2016-os kiírásban lett több a klubnál, akkor 17 futballista volt eredményes.

A fordulást követően Keita visszaadta a kölcsönt, remek szöktetésével Szalah kilépett, majd Ramsdale mellett a bal alsóba passzolt (0–3).

Szalah a 100. PL-mérkőzésén a 63. gólját szerezte meg, ennél jobb mutatóval csak Alan Shearer (79), Ruud van Nistelrooy (68) és Sergio Agüero (64) kezdett.

Újabb gól a hátralévő időben már nem esett, a Liverpool így is simán begyűjtötte a három pontot, és már a 15. sikerét aratta a bajnokságban.

José Mourinho csapata gálázott (Fotó: AFP)

A Tottenham csupán a hatodikat, de ennek alaposan megadta a módját José Mourinho együttese. A Spurs három győzelem után a Manchester Unitedtől kikapott a hét közben, az akkor mutatott tanácstalanságnak viszont ezúttal nyoma sem volt a londoni játékosokon.

A Burnley ellen ugyanis a 9. percben már kettővel vezetett a házigazda, előbb Kane bombázott 24 méterről a jobb felső sarokba, majd Lucas Moura kotort közelről a kapuba. Bő félórányi játékot követően Szon Hung Min bődületes szólójával nőtt háromra a különbség, majd a fordulást követően Dele Alli második gólpasszából Kane rúgott óriási gólt a jobb felsőbe, a végeredményt pedig az angol válogatott csapatkapitányának előkészítése után Sissoko állította be (5–0).

ANGOL PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ
Everton–Chelsea 3–1 (Richarlison 5., Calvert-Lewin 49., 84., ill. Kovacic 52.)

Bournemouth–Liverpool 0–3 (Oxlade-Chamberlain 35., N. Keita 44., Szalah 54.)
Tottenham–Burnley 5–0 (Kane 4., 54., Lucas Moura 9., Szon Hung Min 32., Sissoko 74.)
Watford–Crystal Palace 0–0
18.30: Manchester City–Manchester United (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!

1. Liverpool 16 15 1 40–14 +26 46
2. Leicester City 15 11 2 2 35–9 +26 35
3. Manchester City 15 10 2 3 43–17 +26 32
4. Chelsea 16 9 2 5 31–24 +7 29
5. Tottenham 16 6 5 5 30–23 +7 23
6. Wolverhampton 15 5 8 2 21–17 +4 23