PL: a Liverpool öt gólt vágott, botlott a Tottenham

2017.12.02. 18:01
A Liverpool ellenfele fölé nőtt a szombati bajnokin (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójában a Liverpool 5–1-re nyert a Brighton & Hove Albion otthonában, a Tottenham viszont pontokat hullajtott.

A Liverpool az első fél óra végéhez érve pillanatok alatt eldöntötte a meccset, előbb egy jobb oldali Philippe Coutinho-szögletet Emre Can fejelt a hálóba, majd 79 másodperccel később Coutinho passzát Firmino váltotta gólra. A fordulást követően Mignolet nagy védése után vezetett villámgyors ellentámadást a vendégcsapat, és Szalah passzából újra Firmino volt eredményes, aztán Glenn Murphy büntetőjével a szépítés azért összejött a hazaiaknak. A meccs hajrájában Coutinho is megszerezte saját gólját, és jött Lewis Dunk „szokásos" találata is: a szezonban a Manchester City és a Manchester United után a Liverpool ellen is öngólt szerzett... (1–5) Nála több öngólt egy szezonban csak egy játékos vétett, Martin Skrtel négyig jutott a 2013–2014-es idényben.

A Manchester Unitedtől a hét közben négy gólt kapó (2–4) Watford a 13. percben egy szöglet utáni Kabasele-fejessel szerzett vezetést a Tottenham ellen, de a 25. percben kontra végén Szon Hung Min közelről egyenlített. A félidő hajrája a kevésbé veszélyes Spurs-szabadrúgásokról szólt, a második félidő elején pedig emberelőnybe került a Watford, Davinson Sánchez kiállítása miatt. Az ezt követően fölénybe kerülő hazaiak Doucouré kapufájánál voltak legközelebb a gólhoz, újabb találat viszont már nem esett (1–1).

Az Evertonban Dominic Calvert-Lewin gólt és gólpasszt jegyzett a Huddersfield elleni győzelem során (2–0), így már összesen tíz találatban vett részt aktívan a szezonban (6 gól, 4 gólpassz).

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ
Chelsea–Newcastle United 3–1 (Hazard 21., 74. – a másodikat 11-esből, Morata 33., ill. Gayle 12.)
Brighton & Hove Albion–Liverpool
15 (G. Murray 51., ill. Can 30., Firmino 31., 48., Philippe Coutinho 87., Dunk 89. – öngól)
Everton–Huddersfield Town
2–0 (Sigurdsson 47., Calvert-Lewin 73.)
Leicester City–Burnley 1–0
(Gray 6.)
Stoke City–Swansea City 2–1
(Shaqiri 36., M. B. Diouf 40., ill. Bony 3.)
Watford–Tottenham Hotspur 1–1
(Kabasele 13., ill. Szon Hung Min 25.)
West Bromwich Albion–Crystal Palace
0–0
Arsenal–Manchester United 1–3 (Lacazette 49., ill. Valencia 4., Lingard 11., 63.)
1. Manchester City 14 13 1 44–9 +35 40
2. Manchester United 15 11 2 2 35–9 +26 35
3. Chelsea 15 10 2 3 28–12 +16 32
4. Liverpool 15 8 5 2 33–19 +14 29
5. Arsenal 15 9 1 5 29–19 +10 28
6. Tottenham 15 7 4 4 23–13 +10 25
7. Burnley 15 7 4 4 14–12 +2 25
8. Watford 15 6 4 5 25–26 –1 22