PL: a Liverpool nem hibázott, elsöpörte a Burnleyt

2019.03.10. 14:56
Roberto Firmino és Sadio Mané is duplázott (Fotó: AFP)
A Liverpool 4–2-re legyőzte a Burnleyt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójában.

Jürgen Kloppék győzelmi kényszerben léphettek pályára a Burnley ellen, miután a rivális Manchester City szombaton magabiztosan, 3–1-re nyert a Watford ellen.

A hatodik percben ráadásul hátrányba került a Liverpool, miután szögletből gólt kapott! Ashley Westwood tekerte be a labdát, Alisson Becker alapból sem helyezkedett jól, ám a kapu előtt kialakuló tömegben elnyomták, így nem is volt esélye arra, hogy kiöklözze a labdát.

A 14. percben Roberto Firmino egyenlíthetett volna, de 14 méterről blokkolták a lövését, a labda pedig ha nem is sokkal, de elkerülte a vendégek kapuját. Öt perccel később már nem hibázott a brazil, Mohamed Szalah ment el a szélen, laposan középre passzolt, a labda pedig nagy szerencsével átjutott a kapuson és a védőn, így Firmino közvetlen közelről lőhetett a Burnley kapujába.

A 29. percben Sadio Mané fordította meg az állást, a szenegáli játékos a védők szerencsétlenkedése után került helyzetbe, amelyet nem is hibázott el.

A 68. percben ismét Firmino volt eredményes – egy siralmas kirúgást követően Szalah támadhatott vissza, noha az egyiptomit szerelni tudták, a labdát már nem sikerült elrúgni, így az épp érkező Firmino a bal sarokba passzolt (3–1).

A vendégeknek a hosszabbításban még összejött egy gól, ám a Liverpool nem adta ki a kezéből a diadalt, sőt, „válaszként” egy kontra végén Mané ismét eredményes volt.

A „vörösök” hozták a kötelezőt, 4–2-re legyőzték a Burnleyt, így ismét egy pont a különbség a Manchester City és a Liverpool között: a címvédő 74 ponttal vezeti a Premier League-et, míg a Poolnak 73 pontja van.

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Liverpool–Burnley 4–2
(Firmino 19., 68., Mané 29., 93., ill. Westwood 6., Gudmundsson 91.)

KÉSŐBB JÁTSSZÁK
15.05:
Chelsea–Wolverhampton Wanderers (Tv:Spíler1)
17.30:Arsenal–Manchester United (Tv:Digi Sport1)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Manchester City–Watford 3–1 (Sterling 46., 50., 59., ill. Deulofeu 66.)
Crystal Palace–Brighton & Hove Albion 1–2 ( Milivojevics 50. – 11-esből, ill. G. Murray 19., Knockaert 74.)
Cardiff City–West Ham United 2–0 (Hoilett 4., Camarasa 52.)
Huddersfield Town–AFC Bournemouth 0–2 (C. Wilson 20., Fraser 68.)
Leicester City–Fulham 3–1 (Tielemans 21., Vardy 78., 86., ill. Ayité 51.)
Newcastle United–Everton 3–2 (Rondón 65., A. Pérez 81., 84., ill. Calvert-Lewin 18., Richarlison 32.)
Southampton–Tottenham Hotspur 2–1 (Valery 76., Ward-Prowse 81., ill. Kane 26.)

1. Manchester City 30 24 2 4 79–21 +58 74
2. Liverpool 30 22 7 1 68–17 +51 73
3. Tottenham 30 20 1 9 57–32 +25 61
4. Manchester United 29 17 7 5 58–38 +20 58
5. Arsenal 29 17 6 6 61–39 +22 57
6. Chelsea 28 17 5 6 49–30 +19 56
7. Wolverhampton 29 12 7 10 37–35 +2 43