PL: a Leicester és a Chelsea is botlott, 5. a Sheffield United

B. L.B. L.
2019.12.14. 17:56
A második helyen álló Leicester City nem bírt az utolsó előttivel (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójában a Leicester City és a Chelsea sem tudta otthon érvényesíteni a papírformát.

Miután az éllovas a sereghajtót simán legyőzte otthon, a második helyezett az utolsó előttit fogadta, ugyancsak óriási favoritként. No, ehhez képest a Norwich City az első félidő derekén megszerezte a vezetést Leicesterben, Buendia indításával Pukki lépett ki, majd a jobb alsó sarokba lőtt (0–1). Nem sokáig tartott az előny, hiszen a játékrész hajrájában Maddison jobb oldali szögletére Vardy érkezett menetrendszerűen, és fejesét Krul a saját kapujába ütötte (öngól, 1–1).

A Chelsea hiába birtokolta 67 százalékban a labdát, és hiába volt 18 lövése, ebből csak öt találta el a Bournemouth kapuját, gól pedig egyikből sem született. A 86. percben aztán jött a feketeleves, Lerma visszafejelt labdája után a leshatáron lévő Gosling húzta át a kapus felett a labdát, amelyet már csak a gólvonal mögül tudtak kikotorni (0–1).

A Sheffield United Fleck második félidei duplájával fektette két vállra a hajrában büntetőt rontó Aston Villát (2–0), így megelőzte az egyaránt vasárnap szereplő Manchester United, Wolverhampton, Tottenham hármas tagjait, és az ötödik a tabellán.

A nap záró mérkőzésén West Ham United Haller első félidő hajrájában szerzett góljával 1–0-ra nyert a Southampton vendégeként. A „kalapácsosok” a második játékrész elején Mihail Antonio révén hiába találtak be újra, ezt a gólt kezezés előzte meg.