PL: a Chelsea és az Arsenal is egy villanással nyert

2017.12.16. 17:58
Marcos Alonso gyönyörű gólt lőtt a Southamptonnak (Fotó: AFP)
A Chelsea és az Arsenal is 1–0-ra nyert az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában.

Antonio Conte csapata nagy mezőnyfölényt alakított ki a Southampton ellen, ám sokáig nem tudott betalálni – az első félidő hosszabbításában azonban szabadrúgáshoz jutott a Chelsea, Marcos Alonso pedig 22 méterről mesteri pontossággal a jobb sarokba tekert (1–0).

Noha a „kékek” a második félidőben is uralták a találkozót, gólt már nem sikerült szerezniük. Sikerével a Chelsea a harmadik, pontszámban beérte a vasárnap pályára lépő Manchester Unitedet.

Az Arsenal Mesut Özil gyönyörű kapáslövésével a 23. percben előnybe került a Newcastle ellen.

Az „ágyúsok” végig saját térfelükre szegezték a Newcastle-t, amelynek nem is volt elég ereje ahhoz, hogy egyenlítsen – Arsene Wenger gárdájának elég volt tehát egy Özil-villanás a három pont megszerzéséhez (1–0).

Mivel a Burnley nem bírt a Brightonnal, az Arsenal feljött a negyedik helyre a bajnokságban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
18. FORDULÓ
Manchester City–Tottenham Hotspur 4–1 (Gündogan 14., De Bruyne 70., Sterling 80., 90., ill. Eriksen 93.)

Arsenal–Newcastle United 1–0 (Özil 23.)
Brighton & Hove Albion–Burnley 0–0
Chelsea–Southampton 1–0
(Alonso 45+3.)
Watford–Huddersfield Town 1–4
(Doucouré 68., ill. Kachunga 6., Mooy 23., 89. – 11-esből., Depoitre 50.)
Leicester City–Crystal Palace 0–3 (Benteke 19., Zaha 40., Sako 94.)
Stoke City–West Ham United 0–3 (Noble 19. – 11-esből, Arnautovic 75., D. Sakho 86.)