PL: a Chelsea bronzzal, a United kínos zakóval zárta az idényt

2019.05.12. 17:53
A Chelsea megszenvedett a Leicester otthonában (Fotó: AFP)
A Chelsea gól nélküli döntetlent játszott a Leicester otthonában, ám így is megőrizte a 38. forduló előtt elfoglalt 3. helyét a tabellán, mivel a Tottenham hazai pályán csak 2–2-es döntetlent ért el az Everton ellen. Az Arsenal a Burnleyt verte meg, ezzel megszerezte az 5. helyet, míg az újabb kínos vereséget szenvedő Manchester United a hatodik pozícióban zárta az idényt. Az utolsó játéknap legőrültebb meccsét a Crystal Palace és a Bournemouth játszotta egymással – nyolc gól született.

A bajnoki versenyfutáson kívül is maradt izgalom a Premier League utolsó fordulójára. A legnagyobb presztízzsel bíró kérdés a harmadik hely sorsa volt. Sokáig úgy nézett ki, az utolsó játéknapot lépéselőnyből kezdő Chelsea nem tud élni a lépéselőnyével, képtelen volt ugyanis bevenni a Leicester kapuját. A találkozó 0–0-s döntetlennel ért is véget.

Ezzel szemben a Tottenham szűk hetven percig vezetett az Everton ellen – a győzelem azt jelentette volna, hogy Mauricio Pochettino csapatáé a bronz. Theo Walcott és Cenk Tosun viszont másként gondolta. A hajrában Christian Eriksen ugyan szabadrúgásból egyenlített, de az egy pont nem volt elég a Chelsea megelőzéséhez (2–2).

A gólszerző, Eric Dier Lamela magasba emelésével ünnepelt (Fotó: AFP)

A nagy hatos nem a bajnoki címért harcoló tagjai közül egyedül az Arsenal nyert: Pierre-Emerick Aubameyang duplázott a Burnley ellen – ezzel befogta a góllövőlista élén álló Mohamed Szalahot, és szintén 22 találattal zárta az idényt (Sadio Mané harmadikként ugyancsak 22 gólos lett). A találkozó 3–1-es vendégsikerrel ért véget, a 19 éves Edward Nketiah a 95. percben állította be a végeredményt.

A kieső Cardiff City elleni pofonnal zárult az évad a Manchester United számára. Az Old Traffordon Nathaniel Mendez-Laing duplájával győzött a walesi együttes (0–2). Csekély vigasz a United-drukkereknek, hogy Ole Gunnar Solskjaer próbálja a jövő csapatát építeni Manchesterben, ennek szellemében minden idők legfiatalabb PL-kezdőjátékosa, a 17 éves és 223 napos Mason Greenwood végig is játszotta a meccset. Összességében az angol támadó harmadik mérkőzése volt ez az élvonalban.

Egészen őrült mérkőzést játszott egymással a Crystal Palace és a Bournemouth. A hazai együttes már 3–0-ra is vezetett, a vendégcsapat a második félidőben az egyenlítéshez is közel járt, mégis két góllal, 5–3-ra kikapott.

Batshuayi egy félidő alatt duplázott a Bournemouth ellen (Fotó: AFP)

A hosszú sérülés után idén tavasszal visszatérő Manuel Lanzini a 2017–2018-as záró forduló óta először szerzett gólt a Premier League-ben, csapata, a West Ham United 4–1-re kiütötte a 48. perctől emberhátrányban futballozó Watfordot.

A Fulham búcsúja nem sikerült szépre. Az élvonaltól egy idény után ismét búcsúzó londoni klub 4–0-s pofont kapott a Newcastle Unitedtől.

Az utolsó Huddersfield viszont kellemes szájízzel süllyedhet a másodosztályba, utolsó meccsén 1–1-es döntetlent játszott a végül 16. helyet szerző Southampton otthonában.

Az események sodrásában Christian Eriksen Everton ellen szerzett egyenlítő gólja új rekordot jelentett a PL-ben: ez volt az 1067. találat az idényben, ennyit korábban egyetlen 20 csapatos, 38 fordulóból álló kiírásban sem értek el a csapatok.

A LIVERPOOL–WOLVERHAMPTON ÉS A BRIGHTON–MANCHESTER CITY ÖSSZECSAPÁSOKRÓL ITT OLVASHAT BŐVEBBEN!

ANGOL PREMIER LEAGUE
38. FORDULÓ
Brighton & Hove Albion–Manchester City 1–4 (Murray 27., ill. Agüero 28., Laporte 38., Mahrez 64., Gündogan 72.)
Burnley–Arsenal 1–3 (Barnes 65., ill. Aubameyang 52., 63., Nketiah 95.)
Crystal Palace–AFC Bournemouth 5–3 (Batshuayi 24., 32., J. Simpson 37. – öngól, Van Aanholt 65., Townsend 80., ill. Lerma 45., Ibe 57., J. King 73.)
Fulham–Newcastle 0–4 (Shelvey 9., A. Pérez 11., F. Schär 61., Rondón 91.)
Leicester City–Chelsea 0–0
Liverpool–Wolverhampton Wanderers 2–0 (Mané 17., 82.)
Manchester United–Cardiff City 0–2 (Mendez-Laing 23., 54. – az elsőt 11-esből)
Southampton–Huddersfield Town 1–1 (Redmond 41., ill. Pritchard 55.)
Tottenham Hotspur–Everton 2–2 (Dier 3., Eriksen 75., ill. Walcott 69., Tosun 72.)
Watford–West Ham United 1–4 (Deulofeu 47., ill. Noble 15., 80. – a másodikat 11-esből, Lanzini 39., Arnautovic 72.)