PL: a 95. percben eldönthette volna a Manchester United

B. L.B. L.
2020.02.01. 20:27
Bruno Fernandes ígéretes lehetőségekkel debütált a „vörös ördögöknél” (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójában a Manchester United hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Wolverhamptonnal.

A „vörös ördögöknél” rögvest a kezdőben kapott helyet a héten szerződtetett Bruno Fernandes, és a nem túl eseménydús első félidőben helyzetbe is került, de nem találta el a kapu bal oldalát.

A fordulást követően újra a portugál előtt adódott lehetőség, de szabadrúgását a jobb felsőnél hárította Rui Patrício.

Egyórányi játékot követően Mata helyzete maradt ki, aztán a végjátékban kissé felpörögtek az események, De Geának Raúl Jiménez próbálkozásánál kellett hárítania, majd Andreas Pereira és Greenwood is tesztelte Patríciót, a 85. percben pedig vendégek új portugál szerzeménye, Daniel Podence is kihagyott egy ígéretes lehetőséget.

A 95. percben Diogo Dalot „fejében” volt a győztes gól, közeli bólintása azonban a bal alsó mellett hagyta el a játékteret, így ezen a meccsen nem született találat.

ANGOL PREMIER LEAGUE
25. FORDULÓ
Leicester–Chelsea 2–2 (Barnes 54., Chilwell 64., ill. Rüdiger 46., 71.)

Bournemouth–Aston Villa 2–1 (Billing 37., Ake 44., ill. Samata 70.)
Crystal Palace–Sheffield United 0–1 (Guaita 58. – öngól)
Liverpool–Southampton 4–0 (Oxlade-Chamberlain 47., Henderson 60., Szalah 72., 90.)
Newcastle–Norwich 0–0
Watford–Everton 2–3 (Masina 10., Pereyra 42., ill. Mina 45+1., 45+4., Walcott 90.)
West Ham–Brighton 3–3 (Diop 30., Snodgrass 45., 57., ill. Ogbonna 47. – öngól, Gross 75., Murray 79.)
Manchester United–Wolverhampton 0–0

1. Liverpool 25 24 1 60–15 +45 73
2. Manchester City 24 16 3 5 65–27 +38 51
3. Leicester City 25 15 4 6 54–26 +28 49
4. Chelsea 25 12 5 8 43–34 +9 41
5. Sheffield United 25 9 9 7 26–24 +2 36
6. Manchester United 25 9 8 8 36–29 +7 35
7. Wolverhampton 25 8 11 6 35–32 +3 35