PL: 593 perc után Soldado betalált, Besiccsel bukott az Everton

2014.11.30. 19:03
A Premier League 13. fordulójában a Tottenham 2–1–re legyőzte az Evertont. A Spurs a mérkőzés elején hátrányba került, de fordítani tudott a Muhamed Besiccsel felálló liverpooliak ellen.

A Ferencváros korábbi légiósa, Muhamed Besic ezúttal a kezdőcsapatban kapott helyet az Evertonban. A liverpooliak jól is kezdték a mérkőzést, már a 15. percben megszerezték a vezetést a Spurs otthonában. Kevin Mirallas gondolt egy merészet, s vagy húszról a bal felső sarokba tekert. 0–1Kevin Mirallas gondolt egy merészet, s vagy húszról a bal felső sarokba tekert. 0–1

A védhetetlen bomba után azonban visszaesett az Everton játéka, a Tottenham lassan fölénybe került. A 21. percben Christian Eriksen egyenlített, miután egy kipattanó labdát okosan a becsúszó védők és Tim Howard kapus fölött a hosszúba emelte. 1–1

Ez volt a dán középpályás 11 gólja a Premier League-ben ebben a naptári évben. Nála csak Yaya Touré (14) és Steven Gerrard (12) talált be többször a kapuba 2014-ben.

Aztán az első félidő végén kissebfajta csoda történt: egy Everton-labdavesztés után Roberto Soldado higgadtan lőtte ki a hosszú alsót, a gólszerzésben egy ideje igen visszafogott spanyol 593 perc után volt ismét eredményes. 2–1

A második játékrészben is többet támadott a Spurs, de újabb gólt nem tudott szerezni. Az Everton a mérkőzés végén kissé beszorította a kapuja elé a hazaiakat, de egyenlíteni nem tudott a vendég csapat. Viszont azt meg kell említeni, hogy a hosszabbításban egy szöglet után Federico Fazio kezére pattant a labda a hazai tizenhatoson belül – tizenegyest azonban nem kapott az Everton.