PL: 34 év szünet után harcolt, de kikapott a Citytől a Brighton

2017.08.12. 20:23
A Manchester City Sergio Agüero találatával és Lewis Dunk öngóljával 2–0-ra nyert a Brighton & Hove Albion otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) első fordulójának utolsó szombati találkozóján.

Brightonban a szurkolók 34 évet vártak arra, hogy újra a Premier League-ben láthassák kedvenceiket, szombaton pedig végre eljött a nagy nap – igaz, egy apró bökkenővel: rögtön a bajnoki címre is esélyesként számon tartott Manchester Cityvel kellett megküzdeni.

Ahogy az várható volt, az első perctől a kapuja elé szögezte a „sirályokat” a City, záporoztak a helyzetek, sőt, jött a gól is, igaz, azt nem adták meg. A 28. percben ugyanis Gabriel Jesus szó szerint bepofozta a labdát a kapuba, amit a játékvezető is kiszúrt. A brazil ezt követően ütközött Mathew Ryan kapussal, ápolni is kellett, de folytatni tudta a játékot.

Igaz, egy sárgát így is kapott kezezésért.

Az első félidőt viszont kihúzta a Brighton, még úgy is, hogy a labdabirtoklás 77–23 százalék volt a City javára. A fordulás után sem sokat változott a játék képe, sőt, megint szerzett egy gólt a City, csak ezt most épp les miatt fújták vissza.

Az első szabályos találatra egészen a 70. percig kellett várni. Ekkor Kevin De Bruyne csapott le a labdára a középpályán, majd továbbította David Silvához, aki tökéletes ütemben ugratta ki Kun Agüerót, az argentin klasszis nem hibázott! (0–1)

Öt perccel később aztán már Fernandinho tekert középre a jobb szélről, beadását pedig akár Gabriel Jesus is gólra válthatta volna, a brazil helyett azonban a hazaiak védője, Lewis Dunk bólintott saját kapujába. (0–2)

A végére is maradt bőven City-helyzet, de 0–2 lett a meccs végeredménye.

És egy apró érdekesség zárásként: a Manchester City kispadján ülő játékosok összértéke a mai napon 225 millió euró volt. A Brighton teljes keretének piaci értéke 71 millió euró.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ

Brighton & Hove Albion–Manchester City 0–2 (Agüero 70., Dunk 75. – öngól)

KORÁBBAN
Chelsea–Burnley 2–3 (Morata 69., David Luiz 88., ill. Vokes 24., 43., S. Ward 39.)
Crystal Palace–Huddersfield Town 0–3 (J. Ward 23. – öngól, Mounié 26., 78.)
Everton–Stoke City 1–0 (Rooney 45+1.)
Southampton–Swansea City 0–0
West Bromwich Albion–AFC Bournemouth 1–0 (Hegazi 31.)
Watford–Liverpool 3–3
(Okaka 8., Doucouré 32., Britos 94., ill. Mané 29., Firmino 55. – 11-esből., Szalah 57.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Arsenal–Leicester City 4–3 (Lacazette 2., Welbeck 45+2., Ramsey 83., Giroud 85., ill. Okazaki 5., Vardy 29., 56.)