PL: 25 perc alatt négy gól, pontokat vesztett a Chelsea

2019.04.22. 23:01
Ebből a testtartásból nem egyértelmű, de Jeff Hendrick kapáslövéséből gól született (Fotó: AFP)
A Chelsea hazai környezetben 2–2-es döntetlent játszott a Burnleyvel a Premier League 35. fordulójának hétfői mérkőzésén.

Bár a Burnley az előző három bajnokiját megnyerte, ezzel jelentős távolságra került a kiesőzónától, az angol bajnokság hétfő esti meccsének esélyese a Chelsea volt, amely egy győzelemmel felléphetett volna a tabella harmadik helyére.

A vendégek számára indult jobban a találkozó, Jeff Hendrick kapáslövésével már a nyolcadik percben megszerezték a vezetést (0–1).

A Burnley középpályása ezzel a találattal beírta magát a történelemkönyvekbe, ez volt ugyanis a Chelsea ezredik kapott gólja a PL-ben.

RÁSZOLGÁLNAK A BENNMARADÁSRA

Így nézne ki a Premier League élcsoportja, ha csak a 2019. január elsejétől elért eredményeket számítanánk:

24

Eden Hazard-ék jól reagáltak arra, hogy hátrányba kerültek, 6 perccel és 14 másodperccel később ugyanis már nálunk volt az előny. Előbb N’Golo Kanté egyenlített (1–1), majd Gonzalo Higuaín bombázott éles szögből a rövid felső sarokba a léc segítségével (2–1).

A francia szűrővel kapcsolatban érdekesség, hogy az első három idényében összesen három gólt szerzett a PL-ben, míg a mostani szezonban négyet.

Nem sokáig vezetett azonban a Chelsea sem, tíz perccel később Ashley Barnes egyenlített egy felívelt szabadrúgás után. A Burnley csatára 11 gólnál jár ebben a bajnokságban, ezzel beállította az egy idényen belüli klubcsúcsot (2–2).

A második félidőben a hazaiak sokkal többet támadtak, 75 százalékban birtokolták a labdát és 10–1-re nyerték a kapura lövési mutatót, a győztes gólhoz szükséges plusz azonban hiányzott. Még Hazard-tól is, aki a 13. asszisztját jegyezte ezen az estén, így jelenleg egyedül vezeti a gólpasszlistát a PL mostani kiírásában.

A Chelsea-nek nagyon hiányozhat a végelszámolásnál a hétfő este elhullajtott két pont, a Burnley viszont ezzel az eggyel gyakorlatilag biztossá tette a bennmaradását.

A SÉRÜLT ANTONIO RÜDIGERNEK A LEFÚJÁS UTÁN KEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS…